Klacht: Lege schappen

Harrie van de rieth op 13 november 2021 over Jan Linders in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Jan Linders has resolved this complaint
Klacht opgelost op 16 november 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste Harrie, Bedankt voor uw bericht over de productbeschikbaarheid van onze winkel. Wij vinden het erg vervelend om te horen dat u de laatste tijd vaak mis grijpt op bepaalde artikelen in Ittervoort. Dit is natuurlijk niet de bedoeling onze...

Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Categorie Supermarkten
Status Opgelost
Datum 13 november 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Met de week meer lege schappen bij jan linders Ittervoort ,melk hamburgers brood enz ,terwijl als bij winkel in Weert/Roermond kom wel alles op voorraad is ,als ik 10 producten wil kopen zijn er maar 3 voorradig ,als dit vaker voorkomt ga ik in vervolg naar de jumbo

Gewenste Oplossing:

Fatsoenlijk personeel aannemen ipv 16jarige (lekker goedkoop) en iemand die de voorraad wel fatsoenlijk kan bijhouden aanvullen

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Jan Linders over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Jan Linders in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Jan Linders een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Jan Linders

Heeft op 16 november 2021 om 10:34 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Harrie,

Bedankt voor uw bericht over de productbeschikbaarheid van onze winkel.

Wij vinden het erg vervelend om te horen dat u de laatste tijd vaak mis grijpt op bepaalde artikelen in Ittervoort. Dit is natuurlijk niet de bedoeling onze excuses hiervoor. Graag nodigt onze supermarktmanager u uit om hier met u over te spreken onder het genot van een kop koffie.

We zijn momenteel namelijk bezig om de IT-systemen aan te passen, echter de overgang heeft een grote impact op de werkzaamheden in de organisatie. Zodra de systemen aangepast zijn moet de beschikbaarheid snel beter gaan worden. We zijn ons dan ook bewust van de gevolgen die dit heeft op de winkelvloer en voor onze klanten daarom zetten we alles op alles om dit zo snel mogelijk op te lossen.

Voor wat betreft ons personeel. Hier zijn we trots op en we doen wat we kunnen met het hele team, ook met onze hulpkrachten. Het is momenteel niet even gemakkelijk. We hopen dan ook op uw begrip.

Al onze klanten kunnen met een vraag of opmerking over een product of onze winkels contact opnemen met onze klantenservice via het contactformulier op onze website http://www.janlinders.nl/bel-of-mail-ons.html.

Met vriendelijke groeten,
Jan Linders Klantenservice

Harrie van de rieth

Heeft op 19 november 2021 om 02:01 geantwoord

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Smoesjes

Alle klachten die gemeld zijn door Harrie van de rieth
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer