Klacht: Declaraties taxi vervoer

Anita Huijsmans-Rademaker op 16 december 2021 over IZZ Zorgverzekering in de categorie Zorgverzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Zorgverzekering
Status Open
Datum 16 december 2021

Er wordt maandelijks ongeveer € 1900 aan taxikosten gedeclareerd via de app, maar IZZ Zorgverzekering vergoedt telkens slechts rond de € 10. De klager ervaart frustratie door de noodzaak om regelmatig contact op te nemen met de klantenservice, waarbij lange wachttijden optreden. Ondanks het indienen van een klacht heeft de klager nog geen reactie ontvangen en overweegt over te stappen naar een andere zorgverzekering.

Mijn Klacht:

Iedere maand declareren wij de taxikosten rond de € 1900 via de app met foto’s van de faktuur en specificatie’s. Doordat de computer bij het IZZ deze automatisch inleest, wordt deze iedere maand rond de €10 uitbetaald, het restant wordt niet vergoed! Iedere maand moeten wij hier achteraan bellen, wat ons iedere maand weer irritaties oplevert en lange wachtrijen per telefoon; de laatste keer heb ik 43 minuten gewacht voordat ik een medewerker aan de telefoon kreeg! Ik heb bij het IZZ een klacht ingediend, maar heb hier nog niets van gehoord. Als dit niet veranderd, ga ik naar een andere verzekering.

Gewenste Oplossing:

Graag een vaste klachtenbegeleider die iedere maand handmatig onze declaraties beoordeeld zodat wij niet meer iedere maand moeten bellen voor het restant bedrag. Als dit niet geregeld kan worden, gaan wij overstappen naar een andere verzekering

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over IZZ Zorgverzekering

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over IZZ Zorgverzekering nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Anita Huijsmans-Rademaker
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM