Mijn Klacht:
Geachte,
Deze klacht betreft; de batterij van mijn efiets
Tounis Lne 2801
Frame serie nr Lx16v712313
27-12-2018 ben ik met mijn accu terug gegaan naar itek Venray
Deze laad zich niet meer op.Geconstateerd werd door medewerker dat er vocht onder het led gedeelte en vocht bij barcode sticker. Moest met hoofdkantoor bellen over vervolg.
28-12-2018 wij bellen desgevraagd op over de te volgen stappen naar itek.
De batterij word opgestuurd naar het hoofdkantoor men weet niet wanneer hierover de uitslag binnen is maar laat dit zo spoedig mogelijk weten.
30-12-2018 We worden opgebeld door een andere medewerker deze meld dat hij contact heeft gehad met hoofdkantoor waarna hij foto’s van het uitwendige van de batterij heeft doorgestuurd naar het hoofdkantoor. Openmaken om te kijken wat het probleem wasis mocht men niet ivm brandgevaar. Door medewerker is geconstateerd dat er vocht onder led display zit en dat de batterij niet goed afsluit. Hij zegt het lijkt of er vocht in zit.
9-01-2019 Ik word gebeld met de mededeling dat de batterij niet onder de garantie valt, alleen het frame valt onder de garantie bepalingen van itek. Ik geef aan dat ik dat niet vind kloppen omdat bij een elektrische fiets de batterij onlosmakelijk aan de fiets verbonden dient te zijn. (Zonder batterij is een elektrische fiets n.l. Géén elektrische fiets maar een standaard fiets en die heb ik niet gekocht)
Voorstel itek is nu: korting op nieuwe batterij of korting op een gereviseerde batterij. Het laatste voorstel begrijpt de medewerker ook niet helemaal want itek reviseerde geen batterijen (repareren dus ook niet want daar heeft men de mogelijkheden niet voor word mij verteld) wat en hoeveel de kortingen zijn kan hij me niet vertellen.
Ik geef aan dat hij dus weer contact met het hoofdkantoor moet opnemen om te vragen naar de korting. Daarnaast verzoek ik hem noteren in de desbetreffende mail dat ik daar wel boos over ben omdat in de garantie bepalingen die ik heb duidelijk staat dat er “garantie is op overige onderdelen van de fiets bij gebleken materiaal en constructie fouten”. Maar dat als de batterij niet open is geweest en alleen de buitenkant is beoordeeld er niet de conclusie getrokken kan worden dat de batterij geen materiaal of constructie fouten heeft. Op basis van de foto’s kun je hooguit concluderen dat ik me aan de garantie bepaling heb gehouden, dat ik de behuizing van de batterij niet heb opengemaakt.
13-01-2019 word ik weer terug gebeld door Rick de medewerker. Het voorstel van de tegemoetkoming is als volgt; een nieuwe batterij kost 395,00 en die kan ik kopen voor 295,00. De gereviseerde batterij kan ik kopen voor 200,00.
Ik vind dit een onvoorstelbaar aanbod. Vooral omdat dit reeds de tweede fiets is die door een onheuglijke batterij niet werkt.
24-06-2017 heb ik voor 595,00 een wit zwarte tournis gekocht. Waarbij binnen enkele dagen de batterij niet op te laden bleek.
14-07-2017 zijn wij hier dus mee terug naar de winkel gegaan waar bleek dat alle batterijen van dit type niet goed waren en er dus geen nieuwe batterij gegeven kon worden. Hierop wilde ik de koop ontbinden want zoals u weet kan en mag dit. Volgens de verkopen mocht hij alleen een tegoedbon geven. Iets waar ik niets aan had omdat ik geen dagelijkse klant ben van itek en alleen! De fiets had willen kopen. Gedwongen door de situatie ben ik ingegaan op het aanbod om 104,00euro bij te betalen voor een andere fiets waarbij mij gegarandeerd is dat bij deze fietsen de batterij wél deugdelijk is en deze zeker de komende 4-5 jaar zou meegaan. Hetgeen belangrijk is (heb ik toen uitgelegd)omdat er elke dag 15 km mee van en naar t werk gefietst moet worden.
Ook nu weer voel ik mij gedwongen om op een aanbod in te gaan dat ongunstig is voor mij, omdat ik bang ben dat de gereviseerde batterij ook weer zo kapot is en voor de nieuwe moet ik zoveel bij betalen dat je niet kunt spreken van een redelijke tegemoetkoming bij een product waarvan je mag verwachten dat het langer dan 17 maanden meegaat als de te verwachte levensduur 4-5 jaar is.
Het argument van de medewerker dat het hoofdkantoor aangeeft dat zij geen fabrieksgarantie hebben en dat ik daardoor dus ook geen aanspraak kan maken op evt verkopers of fabrieksgarantie op de batterij is natuurlijk een wonderlijke redenatie. Ik heb met itek de koop afgesloten wat Itek verantwoordelijk maakt voor levering van een deugdelijk product aan mij.
Ik verwacht dan ook dat u de batterij zult vervangen
H van de Loo
Klantnr; 144460
Gewenste Oplossing:
Hierboven de brief die ik al meerdere malen naar het contact adres van itek be heb gestuurd via het contact mail adres op hun internet site.
Tot nu toe zelfs geen bevestiging van ontvangst gekregen.
Ik verwacht dat ze de batterij vervangen

