Klacht: Rijleraar wil zwart geld en leert je maakt je tot een gevaar op de weg

Mazda.automaat op 02 januari 2022 over IQ-DRIVE in de categorie Rijscholen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf IQ-DRIVE
Categorie Rijscholen
Status Open
Datum 2 januari 2022

Een voormalige leerling van IQ-DRIVE heeft ernstige klachten over de rijleraar, die naar verluidt om zwart geld vroeg voor extra lessen en de leerling in gevaarlijke situaties bracht. Tijdens de lessen zou de instructeur vaak op zijn telefoon bezig zijn geweest en ongepaste instructies hebben gegeven, wat leidde tot een politieaanhouding. Daarnaast wordt de rijleraar beschreven als onvoorspelbaar en agressief in het verkeer.

Mijn Klacht:

2 jaar lang heb ik gelest, waarbij het mij heeeeel erg veel lessen heeft gekost voordat ik eindelijk een keer een examen mocht doen. Nadat mijn pakket-lessen op waren wilde hij dat ik hem zwart zou betalen want; het zou nog maar om 1 of 2 lesjes ging.. Uiteindelijk ging het om zeker meer dan 20 lessen waarin hij niet oplette en alleen maar op zijn telefoon prive-gesprekken aan het houden was op facetime. Ondertussen liet hij mij van alles doen wat niet mocht, zoals oa parkeren op de stoep zodat hij een broodje kon halen. Hier werd ik zelfs aangehouden door de politie omdat ik op de stoep stond maar kwam de rijleraar weg met wen waarschuwing. De rijinstucteur was daarnaast erg onvoorspelbaar en had een kort lontje; hij schold mensen in het verkeer uit en toeterde uit het niets naar vrienden op straat. Hij zei dat als hij niks zei; dat ik het dan doed deed, waardoor ik het gevoel kreeg dat hij zo in de les zat omdat ik goed reed.

Uiteindelijk tijdens het examen zei de examinator; Ga weg bij deze rijschool, ik kan zien dat je jezelf hebt leren rijden en zo ga je nooit slagen.
De rijleraar wilde niet mee met het examen en durfde niet eens de examinator aan te kijken.

Ben daarna van rijschool gewisseld met een onwijze trauma en faalangst.

Gewenste Oplossing:

Schadevergoeding

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over IQ-DRIVE

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over IQ-DRIVE nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Mazda.automaat
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM