Klacht: Uitstel van cursus

Richelon op 05 februari 2013 over IPD Opleidingen in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
IPD Opleidingen has resolved this complaint
Klacht opgelost op 7 februari 2013
Reactie van het bedrijf:

IPD heeft persoonlijk contact opgenomen met de cursist. Na goed overleg is besloten dat er in dit geval aanvullende uitstelvoorwaarden gelden. Zowel de klant als IPD is tevreden met deze oplossing.

Status Opgelost
Datum 5 februari 2013

Een deelnemer aan een cursus van IPD Opleidingen ontving een bevestiging van de cursus een week voor de start en vroeg om uitstel vanwege persoonlijke omstandigheden. IPD bood uitstel aan onder bepaalde voorwaarden, waaronder het betalen van het volledige lesgeld en administratiekosten van 10% van het cursusgeld. De deelnemer vindt het onterecht dat het lesgeld ook betaald moet worden bij uitstel.

Mijn Klacht:

Ik heb 1 week voordat de cursus begon eindelijk een bevestiging ontvangen dat de cursus daadwerkelijk doorgaat. Hierop gelijk uitstel gevraagd ivm persoonlijke omstandigheden.

Reactie van IPD:

Het IPD kan u uitstel verlenen voor de gevraagde lessen onder de volgende voorwaarden:

1) De betaling kan niet uitgesteld worden;
2) Er moet voldoende ruimte in de klas zijn;
3) De cursus moet doorgang vinden;
4) Maximaal 1 jaar na datum;
5) Lessen kunnen achteraf niet meer geclaimd worden.

Conform de studievoorwaarden wordt er voor uitstel 10% van het cursusgeld, met een minimaal bedrag van 50 euro, als administratiekosten aan u in rekening gebracht.

Dat IPD uitstelkosten in rekening wilt brengen, is prima.

Maar dat ik ook het lesgeld moet voldoen zonder de lessen te volgen, en het hervatten van de cursus alleen kan binnen 1 jaar indien er voldoende ruimte in de klas is. Hoezo, ik heb toch betaald voor deze lessen?

M.a.w. indien de klas vol zit, kan ik fluiten naar mijn lesgeld. Bijzonder vreemd!

Gewenste Oplossing:

Stopzetten van de automatische incasso en dat alleen de uitstelkosten in rekening worden gebracht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar IPD Opleidingen over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door IPD Opleidingen in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat IPD Opleidingen een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

IPD Opleidingen

Heeft op 07 februari 2013 om 12:32 geantwoord

Geboden Oplossing:

IPD heeft persoonlijk contact opgenomen met de cursist. Na goed overleg is besloten dat er in dit geval aanvullende uitstelvoorwaarden gelden. Zowel de klant als IPD is tevreden met deze oplossing.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van IPD Opleidingen beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM