Klacht: IPD opleidingen – HEEEEEEEL ONTEVREDEN

AS1990 op 01 februari 2023 over IPD Opleidingen in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
IPD Opleidingen is working on this complaint
🔄 In behandeling
Status In behandeling
Datum 1 februari 2023

Een klant van IPD Opleidingen is zeer ontevreden over de opleiding en heeft deze willen stopzetten vanwege de chaotische lesmethoden. De lesstof wordt door elkaar behandeld, samenvattingen komen niet overeen met de hoofdstukken en er ontbreekt een duidelijk lesschema. Na meerdere pogingen om contact op te nemen, kreeg de klant te horen dat de annulering per e-mail bevestigd moest worden, maar dat er annuleringskosten in rekening gebracht zouden worden.

Mijn Klacht:

Ik heb telefonisch contact gehad met IPD opleidingen en gezegd dat ik de opleiding stop wil zetten met daarbij de rede dat ik helemaal niet tevreden ben over de manier van lesgeven. We behandelen alle hoofdstukken door elkaar heen, samenvattingen van lesstof komen niet overeen met onze hoofdstukken en is daardoor moeilijk bij te benen. Ook is er geen duidelijk lesschema wat we welke les gaan behandelen. Kortom een puinhoop! Als ik dit had geweten was ik nooit aan deze opleiding begonnen.

Nadat ik met 5 verschillende mensen gesproken heb en 4 berichten heb achtergelaten en van het kastje naar de muur ben gestuurd heb ik eindelijk met iemand kunnen spreken.

Mij werd direct verteld dat ik dit per email moest bevestigen (wat ik heb gedaan) en dat ik de volgende annuleringskosten moet betalen: 30% van het lesgeld voor lessen die ik niet eens gevolgd heb (€644,54) plus 100% voor de boeken en lessen die ik tot nu toe gevolgd heb (€1564,25) dus in totaal €2.208,79

Ik vind het ontzettend jammer dat het op deze manier moet, maar de manier waarop zij mij behandelen vind ik persoonlijk absurd.

Op de website van het juridisch loket heb ik het volgende gevonden:
https://www.juridischloket.nl/aankopen-en-garantie/aankopen/annuleringskosten-stoppen-opleiding/:~:textAls%20u%20een%20particuliere%20opleiding,uit%20of%20meer%20advies%20nodig%3F

Als u een particuliere opleiding of cursus volgt, mag u deze op elk moment stoppen. U hoeft geen annuleringskosten of een boete te betalen. Wel betaalt u de kosten die de opleider voor u maakte. Komt u er niet uit of meer advies nodig?

En op deze website heb ik ondervonden dat IPD opleidingen een particuliere opleider is:

Particulier en regulier hoger onderwijs

Dus wat jullie vragen mag eigenlijk niet!

Gewenste Oplossing:

Ik heb nergens mijn handtekening ondergezet. Ik ben tevreden als de annuleringskosten (€644,54) niet betaald hoeven te worden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar IPD Opleidingen over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door IPD Opleidingen in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door AS1990
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM