Klacht: No cure no pay is verkooptruc, €891,88 meer betaald dan oorspronkelijke ingediende factuur IN133257

[email protected] op 29 augustus 2022 over Invorderingsbedrijf in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Incassobureaus
Status Open
Datum 29 augustus 2022

Dynso B.V. heeft een klacht ingediend tegen een incassobureau vanwege onduidelijkheid over kosten in verband met een no cure no pay-overeenkomst. De debiteur heeft meer betaald dan de oorspronkelijke factuur, maar Dynso B.V. heeft uiteindelijk € 891,88 meer kwijtgeraakt dan verwacht. Het bedrijf vraagt om een specificatie van de gedeclareerde uren en bewijs van gemaakte kosten, aangezien zij de ingediende facturen ter discussie stellen.

Mijn Klacht:

Wij hebben op basis van no cure no pay een factuur ingediend te incasso. Factuur was € 1311,71, onze debiteur betaald aan het invorderingsbedrijf € 3032,98. echter dient aan ons € 3398,03 in. Ter conclusie, wij hebben niet alleen ons geld niet ontvangen, maar zijn € 891,88 extra kwijt.

Op advies van Stam advocaten, vraag ik bij deze een specificatie van gedeclareerde uren en bewijs van gemaakte kosten. Wij stellen de ingediende facturen door invorderingsbedrijf inhoudelijk ter discussie. Er is een mondelinge overeenkomst gemaakt op basis van no cure, no pay. Er is betaald door debiteur, echter kunnen de kosten nooit meer zijn, als de oorspronkelijke vordering.

afzender, Dynso B.V.

Gewenste Oplossing:

Wij ontvangen graag onze originele vordering a € 1311,71, waar wij recht op hebben.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Invorderingsbedrijf

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Invorderingsbedrijf nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM