Klacht: Vordering van iemand anders op mijn adres

danx op 17 december 2013 over Intrum in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Intrum has resolved this complaint
Klacht opgelost op 17 december 2013
Reactie van het bedrijf:

Dubbel geplaatst. Klacht wordt in behandeling genomen door Lindorff.

Bedrijf Intrum
Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 17 december 2013

Een consument ontving een brief van Lindorff met een onbekende vordering die verband houdt met DSB bank uit 2006, waarbij de naam gedeeltelijk overeenkomt met de zijn. Na contact met Lindorff, waarin hij aangaf niet de betreffende persoon te zijn, werd hem gevraagd een kopie van zijn legitimatie op te sturen. De consument weigerde dit, wat leidde tot de mededeling van Lindorff dat zij hem niet konden helpen zonder deze identificatie.

Mijn Klacht:

Ik heb een brief ontvangen van Lindorff met een voor mij onbekende vordering inzake DSB bank uit 2006. Er staat een naam op dat gedeeltelijk overeenkomt met mijn naam maar verschilt in voorletters. Ik heb contact genomen met Lindorff en aangegeven dat ik dit persoon niet ben en dat de voorletters niet met mijn naam overeenkomt. Ze hebben me dan gevraagd wie ik ben ik heb het ook aan hen medegedeeld. Nu willen ze dat ik een kopie opstuur van mijn legitimatie zodat ze kunnen zien dat ik dat persoon niet ben. Ik heb verteld dat ik nooit kopieen van mijn legitimatie opstuur per post naar geen enkel bedrijf. Ze vertelden me dat ze mij dan niet kunnen helpen omdat ik niet meewerk om te laten zien dat ik de persoon van de vordering niet ben. Ik heb dan verteld dat ze dat dan naar de deurwaarder moeten sturen zodat de deurwaarder kan uitzoeken wie die persoon is.(omdat de deurwaarder altijd kan zien dat ik het niet ben). Ze zouden het naar de deurwaarder sturen. Na heel lange tijd heb ik niks gehoord dus ik heb weer gebeld of het al opgelost was. Nee dus, ze vragen mij weer voor een legitimatie en ik heb weer aangegeven dat ik dat niet ga opsturen. Ik heb gevraagd of het al naar de deurwaarder was gestuurd maar blijkt dat het nog niet is gedaan. Ik heb ook van de telefoniste te horen gekregen dat het maanden kan duren voordat het naar de deurwaarder wordt overgedragen en dat de schuld op mijn naam blijft staan omdat ik niet wil meewerken. Ik vind dit rare gang van zaken dat de incassobureau niet naar de deurwaarder wilt sturen om het opgelost te krijgen.

Gewenste Oplossing:

Ze mogen zelf uitzoeken wie dat persoon is, ik ga absoluut geen legitimatie opsturen. De rijksoverheid adviseert ook via hun website om geen kopieen te maken van je legitimatie.
Ik wil niet worden lastig gevallen.
vordering m12263385

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Intrum over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Intrum in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Intrum een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Intrum

Heeft op 17 december 2013 om 12:18 geantwoord

Geboden Oplossing:

Dubbel geplaatst.

Klacht wordt in behandeling genomen door Lindorff.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM