Klacht: volkomen negeren van alles wat ik hen schrijf

Evert Hulst op 22 augustus 2014 over Intrum in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Intrum has resolved this complaint
Klacht opgelost op 22 september 2014
Reactie van het bedrijf:

Op 22 september 2014 per e-mail afgehandeld.

Bedrijf Intrum
Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 22 augustus 2014

Een consument heeft een klacht ingediend tegen Intrum over een aanmaning voor een vordering van Eden Health, die hij niet had verwacht. Na een telefonische aanbieding en de betaling voor vitaminepillen, ontving hij een aanmaning van Intrum, terwijl de geleverde producten nooit zijn aangekomen. Ondanks communicatie met Intrum en Eden Health, is de situatie tot op heden niet opgelost.

Mijn Klacht:

op 30 mei 2013 kreeg ik van Eden Health telefonisch een minivakantie aangeboden. Ik moest toen vitaminepillen afnemen en die heb ik betaald. De overeenkomst liep tot juni 2013. Later bleek dat die periode was tot juni 2014. Ik heb 1x extra pillen afgenomen en vervolgens hoorde ik niks meer. Op 16 april 2014 kreeg ik tot mijn stomme verbazing een aanmaning van Intrum Justitia. Zij hadden de vordering overgenomen van Eden Health en ik moest ineens € 81,45 betalen. Overlegd met Intrum Justitia en zij zouden er voor zorgen dat Eden Health zou leveren. De pillen op 18 juni 2014 door Eden Health verzonden. Pillen nooit aangekomen. Eden Health wil niet zeggen hoe en met wie verzonden. Tot op heden (22.8.2014) nog steeds geen pillen. Op 25 juli 2014 komt Intrum Justitia met een sommatie en dreigt met gerechterlijke procedure. Mevrouw Van Baggum van Intrum Justitia adviseert mij een bezwaarschrift te schrijven; doe ik op 2 augustus 2014. Op 4 augustus 2014 weer een dreigement van Intrum Justitia. Mevrouw Jones zegt dat de brief nooit is aangekomen. Ik verstuur kopiebrief per e-mail met bericht van ontvangst. Geen enkele reaktie meer. Alle dreigementen van Intrum Justitia zijn weinig steekhoudend. Als mijn termijn inderdaad in juni 2014 verstreken is, is het zg. kontrakt per heden allang beeindigd.

Intrum Justitia achtervolgt mij om niets en ik zal overwegen om op korte termijn aangifte tegen hen te doen.

Gewenste Oplossing:

Intrum Justitia moet mij niet langer achtervolgen maar met oplossing komen. Ik heb hier meer dan genoeg van.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Intrum over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Intrum in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Intrum een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Intrum

Heeft op 22 september 2014 om 09:37 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op 22 september 2014 per e-mail afgehandeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM