Klacht: Stalkers zijn het!!

Sandra866 op 11 april 2013 over Intrum in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Intrum has resolved this complaint
Klacht opgelost op 19 april 2013
Reactie van het bedrijf:

Op 19 april 2013 per e-mail afgehandeld.

Bedrijf Intrum
Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 11 april 2013

Een consument ervaart hinder van Intrum, dat herhaaldelijk contact opneemt met zijn schoonouders over vermeende betalingsachterstanden bij Vodafone en T-Mobile, terwijl de consument en zijn man nooit een brief of informatie van het incassobureau hebben ontvangen. Ondanks verzoeken om stukken en het controleren van hun adres, blijft Intrum hen dagelijks bellen, zelfs na expliciete instructies om niet meer te bellen.

Mijn Klacht:

Wij hebben nooit een brief van Intrum Justitia gehad. Ze hebben mijn schoonouders dagelijks lastig gevallen, terwijl wij daar helemaal niet wonen. Intrum kon mij geen antwoord geven hoe zij aan dat nummer kwamen.

Er zou een betalingsachterstand zijn bij Vodafone terwijl dat abonnement al een half jaar geleden is opgezegt. Ook zou er wat lopen van T.mobile. Dat abonnement is nog langer geleden afgelopen en nog iets uit Belgie? Nooit van gehoord. Heb ze gevraagd alle stukken naar ons op te sturen. Ons adres gecontroleerd. Nooit wat ontvangen van ze. Is nu een maand geleden. Ze bellen mij en mijn man nu dagelijks 2 a 3 keer. Heb ze aangegeven mijn man niet meer te bellen i.v.m. met een zakelijk nummer. Zouden ze niet meer doen en de dag later weer 3 oproepen van ze. Heb ze maandag aan de lijn gehad en zouden vrijdag terugbellen omdat nu eindelijk de papieren op de bus waren gedaan. Van 1 instantie hadden ze nog geen dossier. Dat is ook al zo raar, maar blijven dagelijks bellen, en het is donderdag. Nog geen brieven. Pak ook niet meer op. Oplichters zijn het. Krijgen geen rooie cent. Ben erover na aan het denken om rechtsbijstand in te schakelen en de baas van mijn man ook, omdat ze een zakelijk nummer lastig vallen.

Gewenste Oplossing:

Nooit meer bellen, maar dan ook echt nooit meer!!!
Eindelijk de gegevens op de post doen, zodat wij in verweer kunnen gaan omdat deze facturen niet kloppen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Intrum over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb Intrum een herinnering gestuurd dat deze klacht nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Intrum in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Intrum een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Intrum

Heeft op 19 april 2013 om 17:20 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op 19 april 2013 per e-mail afgehandeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM