Klacht: Stalken per telefoon!! En maar blijven bellen

patjeah op 22 april 2014 over Intrum in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Intrum has resolved this complaint
Klacht opgelost op 25 april 2014
Reactie van het bedrijf:

Op 25 april 2014 per e-mail afgehandeld.

Bedrijf Intrum
Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 22 april 2014

Een klant van Intrum ervaart overlast door frequente telefoontjes van het incassobureau, zelfs op ongepaste tijden. Ondanks herhaalde meldingen over zijn deelname aan schuldhulp en het verstrekken van benodigde documenten, blijven de telefoontjes aanhouden. De klant verzoekt om een stopzetting van deze belpraktijken.

Mijn Klacht:

Sinds een paar weken vind het IJ het nodig mij tig keer in de week te bellen, en op de meest ongehoorde tijden. ’s avonds rond 20:00 uur nog, en ‘sochtends heel vroeg. Er staan meerdere vorderingen open maar we zitten in de schuldhulp. Al tig keer aangegeven bij ze, maar het interesseert ze blijkbaar niet. Het bellen gaat door. Ik wil dat dat bellen stopt! Ik heb alle documenten toegestuurd die ze nodig hebben ivm de schuldhulp, moet goed zijn zo!

Gewenste Oplossing:

Bellen moet stoppen!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Intrum over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Intrum in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Intrum een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Intrum

Heeft op 25 april 2014 om 15:38 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op 25 april 2014 per e-mail afgehandeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM