Klacht: onterechte aanmaningen en telefoontjes

Medema.J op 03 augustus 2013 over Intrum in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Intrum has resolved this complaint
Klacht opgelost op 6 augustus 2013
Reactie van het bedrijf:

Deze klacht is door Lindorff afgehandeld. Klager heeft op 6 augustus 2013 een e-mailbericht ontvangen met uitleg en excuses voor het ongemak.

Bedrijf Intrum
Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 3 augustus 2013

Een klant heeft onterechte aanmaningen en telefoontjes ontvangen van Intrum, ondanks het maken van nieuwe afspraken voor termijnbetalingen. Na een wijziging in zijn persoonlijke omstandigheden heeft de klant tijdig geïnformeerd over de betalingsproblemen en een lagere termijnbetaling van € 50,00 afgesproken, maar ontving desondanks meerdere aanmaningen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Uw brief van 5 juli 2013, ondertekend door dhr. Drs. R. Minks, heb ik van u een ontvangen, betreffende bevestiging betaalafspraak. Afspraak was, dat er maandelijks rond de 25e een bedrag van € 125,00 van mijn rekening zou worden afgeschreven.
Doordat mijn persoonlijke omstandigheden die week veranderden, heb ik per mail dd. 16 juli laten weten, dat ik hieraan niet kon voldoen.
In uw brief dd. 23 juli, ondertekend door afd. Incasso dienstverlening, biedt u uit coulance een termijnbetaling aan van € 50,00 per maand, waarvoor u een acceptgiro zou worden toegezonden. De acceptgiro wordt door u op 24 juli verzonden, waarin u aangeeft dat de eerste termijnbetaling vóór 5 augustus op uw rekening moet zijn bijgeschreven.
Op 27 juli maak ik € 50,00 over op uw rekening 4590.10.085.
Op 29 juli werd ondanks de nieuwe betaalafspraak € 125,00 afgeschreven van mijn rekening 4389.43.619. Die heb ik gestorneerd.
Vervolgens is er op 2 augustus nogmaals € 125,00 van mijn rekening afgeschreven, welke ik wederom heb gestorneerd.
Op 2 augustus ben ik 6 keer door uw kantoor gebeld!
Volgens uw gegevens was er geen betaling van € 50,00 ontvangen. Na uitleg van mijn kant bleek het op 28 juli al te zijn bijgeschreven op uw rekening. In totaal heb ik dit 6 keer moeten uitleggen.
Uw medewerkers deelden me mee, dat ik een bevestigingsbrief zou ontvangen over de betalingsafspraak.
Hoewel ik dus vóór 5 augustus diende te betalen, werd door uw medewerkers op 2 augustus een betalingsachterstand geconstateerd!
Vandaag, 3 augustus, ontving ik van uw kantoor weer een brief, gedateerd op 1 augustus, waarin u mij sommeert het totaal openstaande bedrag te voldoen vóór 8 augustus.
Het verbaast mij, dat op het totaalbedrag mijn op 27 juli betaalde € 50,00 reeds in mindering is gebracht.

Gewenste Oplossing:

De betaalafspraak van € 50,00 per maand te hanteren.

Per direct te stoppen met incasseren van de € 125,00 van mijn rekening 4389.43.619.

Per direct te stoppen met mij en mijn ouders te bellen over openstaande bedragen.

Vriendelijk, doch zeer dringend verzoek om uw administratie op orde te brengen.

Uw medewerkers een deugdelijke opleiding te geven in klantvriendelijkheid en onderlinge communicatie.

Tot slot deel ik u mee, dat ik eind juni een bedrag van € 181,50 heb overgemaakt op de rekening van KPN, dit betreft de maand mei 2013.
Het betalingsbewijs hiervan stuur ik u apart toe.
In een eerder telefoongesprek heb ik hiervan reeds melding gemaakt en dit zou door uw kantoor worden nagetrokken.
Dit bedrag zou dus in mindering moeten worden gebracht op het totaalbedrag van €651,37.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Intrum over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Intrum in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Intrum een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Intrum

Heeft op 06 augustus 2013 om 09:37 geantwoord

Geboden Oplossing:

Deze klacht is door Lindorff afgehandeld. Klager heeft op 6 augustus 2013 een e-mailbericht ontvangen met uitleg en excuses voor het ongemak.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM