Klacht: Ondanks beloften medewerker Lindorff toch BKR registratie.

M.Hollanders op 05 oktober 2013 over Intrum in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Intrum has resolved this complaint
Klacht opgelost op 10 oktober 2013
Reactie van het bedrijf:

Deze klacht is door Lindorff opgelost. Op 10 oktober 2013 heeft klager een e-mailbericht ontvangen met hierin uitleg over de situatie. Tevens is de BKR codering verwijderd.

Bedrijf Intrum
Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 5 oktober 2013

een BKR-registratie was geplaatst, ondanks eerdere beloften van een medewerker van Lindorff dat dit niet zou gebeuren. De klager, die altijd stipt heeft betaald, voelde zich benadeeld door deze registratie, die voortkwam uit de financiële situatie van haar ex-echtgenoot. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

In maart 2005 ging ik met mijn toenmalige echtgenoot bij ABN een doorlopend krediet aan op onze beider namen. Voor 15000 euro. In mei 2007 zijn wij gescheiden van tafel en bed nadat bleek dat ex in bezit was van kinderporno. Een heftige periode volgde.
Aangezien bleek dat mijn ex-echtgenoot niet met geld kon omgaan bleek ik de termijnbetalingen voor het doorlopend krediet betalen. Omdat ik alleenstaande studerende moeder was moest ik helaas wel meestal gebruik maken van de kredietfaciliteit. De lening alleen op mijn naam zetten kon volgens de bank niet vanwege mijn lage inkomsten. Echter ik betaalde altijd stipt.
Aan het eind van 2012 kreeg ik opeens een brief van Solveon (inmiddel samen met Lindorff incasso) over de lening. Het bleek dat mijn ex een schuldhulptraject was ingegaan en dat de lening daarom naar het incassobureau was doorgeschoven. Echter Mevrouw Hermans van Solveon verzekerde mij dat zolang ik stipt mijn termijnen betaalde aan ABN Amro er voor mijn geen nadelige gevolgen zouden zijn. In de birfe van Solveon stond ook uitdrukkelijk vermeld dat bij het missen van termijnbetalingen een bkr registratie zou volgen. Op de een of andere manier RJH Liska van de vordering halen was niet mogelijk. Zoals al die jaren ben ik braaf het termijnbedrag blijven betalen, dat ik uiteindelijk alleen voor de lening zou opdraaien had ik inmiddels geaccepteerd.
In juni 2013 ontving ik een brief van Mevrouw Hermans van inmiddels Lindorff dat de zaak voor mijn ex naar de deurwaarder werd doorgezet. Echter uitdrukkelijk wordt vermeld dat afspraken met mijn bindend zijn en dat dit voor mij geen gevolgen heeft.
Enigszins ongerust belde ik Mevrouw Hermans, dit was wel erg vervelend en voelde niet goed. Mevrouw Hermans verzekerde me weer dat indien ik stip bleef betalen er voor mij geen nadelige gevolgen waren. Ik gaf aan naar mogelijkheden te gaan zoeken om de lening over te sluiten zodat ik niet meer afhankelijk was van de grillen van mijn ex, die inmiddels veroordeeld is voor het bezit van kinderporno.

En toen bleek dit onmogelijk, ondanks mijn inmiddels goede salaris kon ik geen geld lenen vanwege een negatieve bkr registratie. Ook via familie lukte het me niet om het bedrag te lenen.
Afgelopen week besloot ik bij het BKR een overzicht op te vragen, ik wilde inmiddels graag weten waar de negatieve BKR registratie vandaan kwam. Tot mijn enorme verbazing had de negatieve registratie te maken met het doorlopend krediet bij ABN!!!

Ik heb nog nooit een termijnbetaling gemist, al 8,5 jaar betaal ik stipt. Inmiddels heb ik ruim 14.000 euro aan rente betaald en verdient ABN nog elke maand geld aan mij en dan dit?

Naast dat het onbehoorlijk is, gaat dit ook tegen de regels van BKR zelf in. Ik had op de hoogte gesteld moeten worden van het voornemen mij negatief te registreren zodat ik hier iets tegen kon doen. Deze kans is mij niet gegeven. Daarnaast is er een 2 codering gegeven terwijl er niets eens een A of A1 codering is. Logisch want ik heb ALTIJD netjes betaald en ben dus absoluut geen wanbetaler.

Ik ga ervanuit dat ABN dit netjes oplost en de codering verwijderd, anders zie ik mij genoodzaakt zowel naar de geschillencommissies van BKR te stappen en tevens een verzoekschrift in te dienen bij de rechtbank om de notie te laten verwijderen.

Gewenste Oplossing:

Verwijdering BKR registratie.

Tevens zou het netjes zijn als er een echte oplossing komt, ik betaal altijd netjes. Met de hele lening op mijn naam ben ik van het gedoe met mijn ex af, hij gaat toch NOOIT betalen en heeft zoveel schulden dat er niets te halen valt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Intrum over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Intrum in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Intrum een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Intrum

Heeft op 10 oktober 2013 om 09:45 geantwoord

Geboden Oplossing:

Deze klacht is door Lindorff opgelost. Op 10 oktober 2013 heeft klager een e-mailbericht ontvangen met hierin uitleg over de situatie. Tevens is de BKR codering verwijderd.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM