Klacht: klacht over personeel

480785244 op 08 augustus 2014 over Intrum in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Intrum has resolved this complaint
Klacht opgelost op 14 augustus 2014
Reactie van het bedrijf:

Deze klacht is door Lindorff afgehandeld. Klager heeft op 14 augustus 2014 een e-mailbericht ontvangen waarin voor de laatste keer uitstel is verleend.

Bedrijf Intrum
Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 8 augustus 2014

Een klant van Intrum heeft een klacht ingediend over de communicatie van het personeel. Ondanks een getroffen betalingsregeling met een medewerker, ontving de klant een dreigbrief over de achterstanden, wat leidde tot verwarring. De klant heeft contact opgenomen met een andere medewerker, die bevestigde dat de betaling was ontvangen, maar de klant bleef ontevreden over de ontvangen brief.

Mijn Klacht:

wij hadden 3 achterstanden , eentje was op de hypotheek die in inmiddels heb afgelost .480785244 hyp. numm
2 zijn de prive rek eentje zit nog 300 achterstand op die ik deze maand ga aflossen en eentje van 3100 .
wij hadden met mevr betist een regeling getroffen dat ik rek met 3100 eind aug begin met betalen van 150 euro pm. omdat dit ik een dag te laat was met mijn hypotheek wat zij ook wist daar had ik haar ook voor gebeld .kreeg ik desondanks een brief binnen , met het verzoek dat ik de 3 achterstanden binnen 14 dgn moet betalen anders gaat ze ons woning openbaar verkopen . heb meteen naar lindorff gebeld en mevr meyer zei dat betaling binnen was dus de brief heeft zich gekruisigd . maar toch zo een brief krijgen !!!! mevr meyer heeft mij gevraagd om naar het weekend terug te bellen en naar mevr betist te vragen over de brief wat ik ontvangen heb. mevr betist gebeld en zij wilde niet naar mij luisteren , heb haar alles uitgelegd en haar antwoord was, ga maar lekker bij je familie lenen !!!!!!mevr betist is niet bespreekbaar zij kan niet normaal antwoorden en ze laat mij niet eens uitpraten.
onze dossier loopt al 11 jaar bij jullie , wij hebben alleen maar tegenslagen gehad , wij zij onze zoon verloren en dat had ik destyds ook doorgegevn aan mevr .bliek en haar reactie was , “‘ ja daar kan ik niks aan doen” maw , dat intereseert mij niet !!! en elke keer als er wat veranderde in mijn situatie dan belde ik lindorff altyd op dat het wat later komt . toch hebben we onze kreditcards naar een bedrag van 3400 euro laten komen en t was eerst 13000 bij elkaar . maw mijn woning wordt openbaar verkocht

Gewenste Oplossing:

ik was tevereden toen dhr cakmak onze dossier in behandeling had , hij was tenminste iemand waarmee je een fatsoenlijk gesprek kon aangaan .
dhr cakmak verdient een dikke pluim !!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Intrum over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Intrum in behandeling genomen

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Gewenste oplossing is ook dat er geen openbare verkoop wordt plaats gevonden ...niet voor een bedrag van 3400 euro !!!!!!! En ik wil ook graag dat mensen zoals mevr Betist is goed worden aangepakt voor het onmenselijk gedrag ...we leven in een heel moeilijke tyd , daar moeten ze maar begrip voor hebben .

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Intrum een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Intrum

Heeft op 14 augustus 2014 om 09:03 geantwoord

Geboden Oplossing:

Deze klacht is door Lindorff afgehandeld. Klager heeft op 14 augustus 2014 een e-mailbericht ontvangen waarin voor de laatste keer uitstel is verleend.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM