Klacht: Intrum Justitia probeert door intimidatie mensen onrechtmatig geld af te troggelen: Ordinaire criminelen dus

henkfedde op 03 maart 2014 over Intrum in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Intrum has resolved this complaint
Klacht opgelost op 10 maart 2014
Reactie van het bedrijf:

Op 10 maart 2014 per e-mail afgehandeld.

Bedrijf Intrum
Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 3 maart 2014

Een consument heeft een klacht ingediend over Intrum Justitia, waarbij zij beschrijft dat het incassobureau onterecht en intimiderend probeert geld te innen. De medewerker zou geen persoonlijke naam willen geven, niet goed geïnformeerd zijn en onjuiste informatie verstrekken, wat leidt tot frustratie bij de consument. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Het lukte OV-chipkaart een keertje niet om € 10 te inkassseren door haar een fout bij haar. Zonder enige vorm van fatsoenlijke communiciie schuift zij daarop een claim van € 50 door naar Intum Justitia. Deze mensen proberen, je als maar te bellen. Ze weigeren hun persoonlijke naam te noemen. hebben geen dossier kennis en beginnen uit hun nek te kletsen door halve waarheden aan elkaar te plakken. Als je dan boos wordt nemen ze direct het woord schuttingtaal in de mond in de mond.
Het niet willen noemen van de naam door de medewerker vanb I.J. is feitelijk nog onbeleefder dan het geen hand willen geven aan mannen door moslima. Voor de rest is het natuurlijk onfatsoenlijk door zonder kennis van zaken tegen iemand te ageren

Gewenste Oplossing:

Excuses van Intrum Justitia
Dossier moet terug naar Trans Link Systems

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Intrum over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Intrum in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Intrum een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Intrum

Heeft op 10 maart 2014 om 08:03 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op 10 maart 2014 per e-mail afgehandeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM