Klacht: Instrum justitia beweert een bij neckermann in 2008, neckermann beweert in 1995, wat het product is weet zowel neckermann en instrumjustitia niet.

jampa op 09 mei 2012 over Intrum in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Intrum has resolved this complaint
āœ… Klacht opgelost op 1 juni 2012
Reactie van het bedrijf:

Op 18 mei 2012 per e-mail afgehandeld.

Bedrijf Intrum
Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 9 mei 2012

Een man diende een klacht in tegen Intrum Justitia, omdat zijn vader een nota ontving voor een bestelling bij Neckermann, waarvan de details onduidelijk waren. Neckermann kon geen informatie vinden over de bestelling en bevestigde dat deze in 1995 was geplaatst, terwijl Intrum Justitia claimde dat dit in 2008 was. De gegevens van zijn vader klopten niet en er werd geen reactie gegeven op verzoeken om het dossier te verstrekken.

Mijn Klacht:

mijn vader kreeg opeens 2 jaar geleden een nota van instrum justitia volgens hun had mijn vader wat besteld bij neckermann. dit bedrag moest binnen 2 weken worden betaald. ik had meteen neckermann gebeld, wat vreemd is, is dat neckermann niet kon natrekken wat er besteld is en op welke adres het geleverd is. sterker nog mijn vader heeft geen klanten nummer bij neckermann. en volgens neckermann is dat product in 1995 besteld. instrum justitia beweert in 2008.heel raar mijn vader heeft nooit wat besteld bij neckermann en is niet van plan klant te worden. de naw gegevens klopte ook niet volgens de administratie van instum justitia. dus heb ik een uittreksel op gestuurd. heb ook telefonisch gevraag om het dossier op te sturen. geen reactie. heb ook een aantal brieven van 2 jaar geleden en heden opgestuurd geen reactie. nou krijgt mijn vader een dreigbrief dat de deurwaarden langs zullen komen. sorry hoor maar dit bedrijf gaat echt slordig te werken ze weten niet waarover ze het hebben, en denken beter te weten dan het slachtoffer zelf.

Gewenste Oplossing:

grondig onderzoek.hier moet er een einde aankomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Intrum in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Intrum een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Intrum

Heeft op 01 juni 2012 om 16:54 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op 18 mei 2012 per e-mail afgehandeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM