Klacht: Dreig brieven, maar geen bewijs

Monkeyboots op 31 augustus 2014 over Intrum in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Intrum has resolved this complaint
✅ Klacht opgelost op 5 september 2014
Reactie van het bedrijf:

Op 5 september 2014 per e-mail afgehandeld.

Bedrijf Intrum
Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 31 augustus 2014

Een consument ontvangt al maanden dreigbrieven van Intrum over een vermeend openstaand bedrag van een opgezegd telefoonabonnement. Ondanks herhaalde verzoeken om uitleg over de basis van het bedrag, blijft het incassobureau reageren met nieuwe dreigbrieven zonder inhoudelijke antwoorden. Telefonisch contact met het bureau leidde tot frustratie door onprofessioneel gedrag van de medewerkers.

Mijn Klacht:

Ik krijg al maanden dreig brieven over een bedrag van telefoonabonnement die is opgezegd. Ik heb al meerdere brieven gestuurd dat ze verplicht zijn mij te vertellen waar het bedrag op gebaseerd is, maar krijg hier nooit antwoord op, behalve een nieuwe dreigbrief dat ze het gaan dagvaarden.
Wederom een brief gestuurd dat ze als incassobureau niet mogen dagvaarden en dat ik wil weten waar het bedrag op gebaseerd is. Weer geen antwoord, wel vijf dagen later een aangepaste brief dat ze het gaan doorzetten naar een van hun deurwaarders partners. Maar nog steeds geen antwoord op mijn vraag.
Mijn vrouw heeft overigens telefonisch contact met ze gehad, maar dat was zo onproffesioneel dat ze er eigenlijk maar boos van werd. Op de vraag waar het bedrag op gebaseerd is werd er geantwoord: “Misschien ben je wel over de bundel gegaan.”
Vandaag wederom een bericht geplaatst in het dossier online van hun website.

Gewenste Oplossing:

Ik wil dat ze stoppen met dreigbrieven sturen en dat ze mij vertellen waar het bedrag op gebaseerd is. Ook ik wil een onderzoek naar het bedrijf. Hoe zij te werk gaan klopt niet en mag niet.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Intrum over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Intrum in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Intrum een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Intrum

Heeft op 05 september 2014 om 13:35 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op 5 september 2014 per e-mail afgehandeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM