Klacht: Adres misbruikt door Esprit en Lindorff

WillieB op 28 februari 2015 over Intrum in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Intrum has resolved this complaint
Klacht opgelost op 2 maart 2015
Reactie van het bedrijf:

Lindorff heeft klacht in behandeling genomen. Klager op de hoogte gesteld van het feit dat vordering gesloten wordt wegens mogelijke fraude.

Bedrijf Intrum
Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 28 februari 2015

Een persoon heeft te maken gehad met identiteitsfraude, waarbij iemand op zijn naam een account bij Esprit heeft aangemaakt en kleding heeft besteld. Na meerdere aanmaningen van Esprit en contact met zowel de politie als het incassobureau Lindorff, is de zaak uiteindelijk opgelost. Lindorff heeft beloofd de situatie te onderzoeken na het verstrekken van de benodigde correspondentie.

Mijn Klacht:

In mei vorig jaar heeft iemand op mijn naam een account aangemaakt bij Esprit en kleding besteld met mijn n.a.w. als factuuradres en het laten bezorgen bij een afhaalpunt (AH XL nijmegen dukenburg). In juli ontvang ik van Esprit 2x een aanmaning, ik neem met hun contact op, maar zij vinden dat ik aangifte moet doen bij de politie. Ik heb contact gehad met de politie maar die zeggen daarvan geen aangifte te kunnen opnemen. Vanaf september krijg ik vervolgens Lindorff op mijn dak, na een paar telefoontjes en toezending van alle correspondentie met Esprit beloven ze begin oktober het uit te gaan zoeken (ondertussen is mij duidelijk dat dus dat pakket bij de genoemde AH is aangekomen en opgehaald en besteld met een ander emailadres wat Lindorff niet aan mij wil verstreken). Begin Januari een email van Lindorff dat ze er nog niet aan toegekomen zijn het te behandelen (jawel hoor en ik moet telkens onder dreiging binnen 8 dagen reageren) en nu eind februari komen ze met een brief dat ik binnen 8 dagen moet betalen, want bij de brief zit het bewijs dat het pakket is opgehaald. Inderdaad een vage handtekening op een papier waaruit blijkt het pakket verstuurd is aan AH en dat iemand met de naam Pieterson er voor getekend heeft en het op 5 juni 2014 om 14.10 is afgehaald.Verder een bevestigingsemail van de bestelling van Esprit met de bestelde goederen en het leveradres: D Pieterson, Zwanenveld 5505 Albert Hein Nijmegen en natuurlijk mijn gegevens als factuuradres. Natuurlijk heeft esprit er voor gezorgd dat ik niet kan zien welk email adres er gebruikt is en deze email dus naar toe is gegaan.

Gewenste Oplossing:

Een bevestiging van Lindorff dat men de incasso laat vervallen (waarvan ik nu na 2 dagen nogmaals een brief krijg dat ik moet betalen). Een excuus van zowel Lindorff als Esprit voor de gehele gang van zaken. Een vergoeding voor de verstuurde aangetekende brief naar Esprit in Duitsland en alle vanaf nu nog te maken kosten. En eigenlijk ook een fatsoenlijke genoegdoening voor alle andere overlast zoals het opstellen van emails, telefonisch contact etc etc etc.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Intrum over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Intrum in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Intrum een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Intrum

Heeft op 02 maart 2015 om 15:48 geantwoord

Geboden Oplossing:

Lindorff heeft klacht in behandeling genomen. Klager op de hoogte gesteld van het feit dat vordering gesloten wordt wegens mogelijke fraude.

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - De vordering word gesloten door Lindorff, maar wel terug gegeven aan Esprit met opmerking dat het mogelijk fraude is. Esprit zou dus zomaar de vordering aan een ander incassobureau kunnen geven. Ik zou het dus op prijs stellen dat ook Esprit laat weten er niks meer mee te doen richting mij, daarnaast kan ik Esprit aanbevelen wat te gaan doen aan hun wel zeer fraude gevoelige bestelmogelijkheden.

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Lindorff zegt toe dat alles ook nog eens per brief bevestigd zal worden, nu 8 dagen (de Lindorff termijn waarin gereageerd moet worden) heb ik nog steeds niks mogen ontvangen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM