Klacht: aanmaning van 11 jaar terug

FrancoBeer op 23 december 2015 over Intrum in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Intrum has resolved this complaint
Klacht opgelost op 29 december 2015
Reactie van het bedrijf:

De klacht is op 29 december 2015 schriftelijk afgehandeld. Het dossier is om ons moverende redenen gesloten. Excuses aangeboden.

Bedrijf Intrum
Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 23 december 2015

Een consument ontving een aanmaning van Intrum Justitia voor een schuld van T-Mobile uit 2004, waar hij nooit eerder over was geïnformeerd. De brief bevatte een factuur met een datum van 2015 en bood twee betalingsopties, maar de consument beweert nooit contact te hebben gehad met het incassobureau en heeft geen abonnement afgesloten bij T-Mobile. Ondanks pogingen om telefonisch contact op te nemen, ontving hij geen reactie.

Mijn Klacht:

ik Krijg op eens een factuur met het volgende datum 18-12-2015 (aanbieding) van intrum justitia over schuld van T-Mobile te betalen.
als ik inlog want ze hebben in de brief een gbnaam en ww staan waar ik in kan loggen gaat het over een rekening uit 2004 (nooit eerder een aanmaning gehad ) het volgende staat op de brief “wij proberen al enige tijd, samen met u, een oplossing te vinden om uw totale schuld van 1.876,40 ( hoofdsom is 660,32 euro ) af te lossen.” heb ze nooit gesproken of een brief van ze gehad
ze geven me 2 opties
1 rente stopt als ik reageer voor 28-12-2015 en 12 manden betalen
2 als ik nu alles betaal krijg ik 20% korting????

ik heb met onderstaande nummer gebeld maar geen reactie 088-0201790

ik heb in 2004 geen abonnement afgesloten bij t mobile in 2005 heb ik een hypotheek afgesloten dit had ik niet kunnen doen als ik als wanbetaler was geregistreerd

Gewenste Oplossing:

1. Intrum Justitia mij 100% duidelijk kan maken of ik in gebreke ben gebleven met aantoonbaar bewijs.

2. Indien dit niet mogelijk is verwacht ik v een aantoonbare vernietiging van dit dossier.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Intrum over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Intrum in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Intrum een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Intrum

Heeft op 29 december 2015 om 10:03 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

FrancoBeer

Heeft op 30 december 2015 om 12:35 geantwoord

Volgens Intrum justitia is deze dossier om moverende redenen gesloten hoe kan het zo zijn dat ik het dossier nog steeds online kan bekijken WW en Gebruikersnaam zijn nog actief heb 23-12-2015 ook een mail naar Intrum justitia gestuurd tot op heden geen reactie ook niet dat deze dossier is afgesloten graag wil ik via de mail en/of per post een vestiging van de sluiting van het dossier

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM