Klacht: 8 jaar oude vordering

CVLoon op 23 maart 2016 over Intrum in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Intrum has resolved this complaint
Klacht opgelost op 23 maart 2016
Reactie van het bedrijf:

op 23/03/2016 een email verzonden met daarin de uitleg m.b.t. de verrijking en de verjaring.

Bedrijf Intrum
Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 23 maart 2016

Een consument ontving een factuur van €198,52 van Intrum voor een vordering van D-Reizen uit 2008, terwijl hij sinds 2010 niet meer van deze vordering had gehoord. Hij betwist de rechtsgeldigheid van de factuur en vraagt om bewijs, aangezien hij meent dat de vordering na vijf jaar is vervallen. De consument is van mening dat Intrum zijn adres niet correct heeft bijgehouden.

Mijn Klacht:

Ook heb ik weer een factuur vandaag ontvangen van een bedrag van €198,52 voor D-Reizen. De brief begon met kies uw aanbieding. Alsof het kerst was kon ik kiezen tussen een rentestop of 20% korting op mijn factuur. Ik heb toen ook gebeld naar Intrum Justitia en heb daar te horen gekregen dat het een factuur was van D-reizen en dat deze dateerde uit 2008. Ik woonde toen nog in Ijmuiden en ben toen verhuisd. Ik heb daarna nooit meer wat van hun gehoord tot nu. Hun gaven aan dat er tot 2010 brieven was gestuurd alsof er geen GBA bestaat waar hun mijn adres te vinden was. Ook wil ik bewijzen zien! Ik vind het gewoonweg schandalig en ik denk dan ook dat het niet eens rechtsgeldig is. Daarnaast komt een factuur na 5 jaar na dato te vervallen maar dat was volgens de jongeman niet van toepassing. Ook kwam ik er achter dat ik niet de enige ben en dat het een opschoning van het systeem is. Wel apart dat ze na 8 jaar dan wel uiteindelijk mijn goede adres in een keer weten!! Ik ben dan ook niet van plan om te gaan betalen en ik ga hiervan aangifte doen, klacht indienen bij het NVI en ik wil hierover nooit meer gestoord worden! Gaat nergens meer over!

Gewenste Oplossing:

Dossier sluiten

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Intrum over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Intrum in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Intrum een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Intrum

Heeft op 23 maart 2016 om 13:52 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM