Klacht: Xbox one console met Call of Duty WW2

EvandeHoop op 24 november 2017 over Intertoys in de categorie Speelgoedwinkels - Ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Intertoys
Status Nieuwe klacht
Datum 24 november 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Geachte heer/mevrouw,

Bij deze wil ik een klacht indienen betreft: Xbox Console met Forza Horizon 3 en Call of Duty WW2.

Ik zag op uw site een zeer mooi en aantrekkelijke advertentie staan. Het ging om de Xbox One S 500gb Console met Forza Horizon 3 + Call of Duty WW2.
Na goed nagedacht te hebben, besloot ik dit te kopen, maar toen ik de xbox binnen kreeg zag ik tot mijn verbazing dat er GEEN call of duty ww2 bij zat.
Ik dacht hierbij eerst nog dat het een foutje was geweest en het verkeerd/niet geleverd was.

Ik besloot te gaan bellen met de klantenservice.
Na 40 minuten te hebben gewacht in de wachtrij kreeg ik eindelijk een medewerker voor de telefoon.
Ik legde alles uit en de medewerker vertelde mij dat ze het verkeerde plaatje op de advertentie hadden gezet en dat het een plaatje van Forza Horizon 3 moest zijn en dat je helemaal geen Call of Duty WW2 kreeg.
Ik was hier boos over, want het heeft mij doen overhalen omdat Call of Duty WW2 erbij zat.
De medewerker kon NIKS voor mij doen en zei dat ik beter moest lezen want nergens stond dat ik die erbij kreeg, maar aangezien het “Black Friday” is, dacht ik dat je Call of Duty WW2 er gratis bij kreeg.
Ik baal hier heel erg van. Dit is een grote fout in mijn ogen waarbij ze de klant doen verleiden met iets wat ze niet kunnen / willen geven.

Ik hoop dat u mij hierbij kan helpen.

Met vriendelijke groet,

Evan de Hoop.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik als nog de Call of Duty WW2 erbij krijg. ( wat ook bij deze advertentie staat ).

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Intertoys

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Intertoys nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM