Klacht: Betaald voor afgekeurde promotie

Tessavd op 10 augustus 2020 over Instagram in de categorie Social Media

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Instagram
Categorie Social Media
Status Open
Datum 10 augustus 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb een zakelijk instagram account gemaakt voor de BB die we hebben opgestart. Als eerste post heb ik een leuke winactie verzonnen. Ik heb daarna een andere post gemaakt met nogmaals een verwijzing naar de winactie. Toen leek het me leuk om een promotie te doen op die post, zodat mijn account meer gezien wordt. Ik heb €35,- !! betaald voor 7 dagen promotie. Een paar uur heeft het online gestaan, daarna is het uit het niets AFGEKEURD. (Terwijl er helemaal niks mis is met mijn post) Geen reden ontvangen van Instagram niks, en wel betaald! Ik hou het bij, en de tijdsduur waar ik voor betaald heb (7 dagen) loopt gewoon door!! Terwijl het promotiebericht niet eens online staat!

Heeft iemand enig idee hoe ik Instagram kan benaderen? Ik wil mijn geld terug, of dat het bericht online komt te staan waar ik tenslotte voor betaald heb. Ik ben echt ontzettend boos! Niet aan te raden om je bedrijf te promoten via Instagram!

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn geld terug krijg of mijn promotie bericht (waar niks mis mee is) online komt te staan voor de tijd en doelgroep waar ik voor betaald heb. Anders dan dit ben ik NIET tevreden.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Instagram

Reactie van de melder van de klacht Tessavd

5 jaren geleden - Bedankt Robin, ik hoop dat het opgelost kan worden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Instagram nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Tessavd
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM