Klacht: Betaald maar niet te activeren

Alexannie op 20 mei 2017 over InPixio in de categorie Software

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf InPixio
Categorie Software
Status Open
Datum 20 mei 2017

Een klant heeft het foto bewerkingsprogramma van InPixio aangeschaft voor 49,99 euro, maar kan het programma niet activeren. In plaats daarvan ontvangt hij alleen een reclamevideo en wordt hij doorverwezen naar de bestelpagina. De klant wijst ook op de onduidelijkheid over de geld-terug-garantie.

Mijn Klacht:

Ik heb vandaag het foto bewerkingsprogramma besteld en 49,99 betaald onder kenmerk 530702531399. Maar zoals de voorgaande klachtindiener krijg ook ik alleen maar de reclame video te zien en gebeurt er verder niets – ‘als je op activeer uw versie drukt, krijg je een verwijzing hoe je het programma kan bestellen. Met geen mogelijkheid kom je in het programma zelf. Als je besteld staat er een geel embleempje met de tekst niet goed binnen 30 geld terug garantie. Maar nergens is te vinden als je niet tevreden bent wat je dan moet doen.’ Heb de tekst van de vorige klager maar even gekopieerd, want bij mij is hetzelfde het geval.

Gewenste Oplossing:

Liefste zou ik heb programma werkend krijgen, want als de video klopt is het een ideaal programma. Anders dan maar m'n geld terug.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM