Klacht: verlenen van krediet aan onze dichter die net 18 is geworden.

Dhr. Heijne op 09 september 2015 over ING in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ING has resolved this complaint
Klacht opgelost op 9 september 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste klant, Ik kan mij voorstellen dat je je zorgen maakt over de kwartaallimiet/krediet welke jouw dochter onlangs bij ons afgesloten heeft. Echter, omdat jouw dochter inmiddels 18 jaar oud is, vragen wij de ouders niet meer om toestemming in...

Bedrijf ING
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 9 september 2015

Ouders maken zich zorgen over het krediet dat hun net 18-jarige dochter heeft afgesloten bij ING, ondanks haar slechte financiële situatie. Ze hebben haar rekening onder toezicht gesteld vanwege haar onvermogen om met geld om te gaan, maar zijn verrast dat ze toch een kwartaalkrediet heeft kunnen verkrijgen. De ouders vinden het vreemd dat ze als ouders geen inspraak hebben in deze beslissing, terwijl zij verantwoordelijk kunnen worden gehouden voor eventuele schulden van hun dochter.

Mijn Klacht:

Onze dochter van net 18 woont op kamers en laat al maanden aan ons zien dat ze niet met geld om kan gaan. We hebben haar rekening bewust onder toezicht omdat zij dus niet de verantwoordelijkheid draagt. Nu zien we plotseling dat onze dochter een kwartaalkrediet heeft kunnen afsluiten! De juffrouw aan de telefoon zegt dat ze dit uitgebreid hebben getoetst ! Niet dus…..dan hadden ze gezien dat ze meer geld uitgeeft dan er binnenkomt……..en dit is al 10 maanden waardoor haar spaarrekening langzaamaan geplunderd is! Vreemd dat je als ouder hier geen inspraak in hebt. Als zij in de schulden zit en ze kan ze niet afbetalen moeten de ouders totdat zij 27 jaar is wel voor haar betalen!? Hoe scheef is dat!!!!!!

Gewenste Oplossing:

Als het kwartaalkrediet onmiddellijk wordt ingetrokken en er eerst aan ons toestemming wordt gevraagd als zij dit weer aan gaat vragen!

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar ING over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ING in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ING een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ING

Heeft op 09 september 2015 om 18:22 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste klant,

Ik kan mij voorstellen dat je je zorgen maakt over de kwartaallimiet/krediet welke jouw dochter onlangs bij ons afgesloten heeft. Echter, omdat jouw dochter inmiddels 18 jaar oud is, vragen wij de ouders niet meer om toestemming in dit soort situaties. Wij gaan er vanuit dat elke klant vanaf 18 jaar, deze beslissingen zelf kan nemen. Dit is ook bij de wet zo geregeld. We kunnen daarop dus geen uitzonderingen maken. Vanuit veiligheidsoverwegingen kan ik zo niet bekijken/meedelen wat voor krediet/limiet jouw dochter exact aangevraagd heeft, maar mocht dit het 'kwartaallimiet' zijn, dan wordt dit limiet niet aangemeld bij het BKR. Dit doen wij alleen met limieten waarbij je langer dan 3 maanden 'rood' kunt staan. Dit limiet is ook niets anders dan 'roodstaan' voor de periode van maximaal 3 maanden achtereen. Mocht jouw dochter toch langer roodstaan, dan wordt de limiet ingetrokken.

Bij het toekennen van een limiet, bekijken we overigens niet het uitgavepatroon van een klant. We toetsen de gegevens bij het BKR en mochten er verder geen andere (grote) leningen en/of achterstanden zijn en de klant voldoet aan de salariseisen, dan wordt de limiet toegekend. Ook als de klant onlangs het spaargeld uitgegeven heeft bijvoorbeeld.

Helaas voor jullie, kan ik niets aan de situatie veranderen. We kunnen de limiet niet intrekken op verzoek van jou als ouder.

Groet,
Candice
ING Webcare team - www.ing.nl/webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM