Klacht: Slechte service, tot 2x toe in één week

smrschippers op 26 november 2016 over ING in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ING has resolved this complaint
Klacht opgelost op 27 november 2016
Reactie van het bedrijf:

Goedemorgen Robert, Allereerst wil ik jullie feliciteren met de geboorte van jullie zoontje! Erg spijtig om te horen dat zijn eerste ervaring met de ING niet positief is en hij onaangenaam verrast is met een kapotte Pinniemaat :-( Wij hebben...

Bedrijf ING
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 26 november 2016

Een klant heeft problemen ervaren met de service van ING, waarbij hij via de website niet de juiste informatie kon vinden om een rekening voor zijn pasgeboren zoon te openen. Daarnaast ontving hij een beschadigd cadeau, een pinniemaat in plaats van de beloofde pluche Leeuw, wat bijdroeg aan zijn teleurstelling over de gang van zaken.

Mijn Klacht:

Ik dacht: laat ik mijn klacht per mail sturen naar ING. Helaas, via de zoekfunctie word ik doorgestuurd naar: https://www.ing.nl/particulier/klantenservice/index.html, een pagina die bij ons niets toont. Jammer, maar het kenmerkt wel onze week.

Op 7 november is onze zoon geboren. Ik wil graag zelf een rekening bij ING voor hem openen, aangezien ik zowel zakelijk als particulier klant ben bij ING. Mijn ouders (zijn opa en oma) gaven aan dit wel te willen doen. Zij hebben dus voor hem een rekening geopend en zouden daarbij een pluche Leeuw als cadeau krijgen. Ze kwamen naar ons toe met het cadeau, wij maken de doos open en er komt een pinniemaat uit de doos: volledig gebruikt en het klepje van de batterij was in 2 stukken. Vreemd: een pinniemaat in een doos waar de leeuw op staat. Kortom: mijn ouders zijn van Zuidlaren (hun woonplaats) naar Haren gereden om daar de rekening te openen, toen een dag later naar ons (Groningen), vervolgens weer vanuit Zuidlaren naar Haren om aan te geven wat er gebeurd was. Wij hadden aangegeven de Pinniemaat leuker te vinden dan de pluche leeuw, dus hebben mijn ouders een nieuwe Pinniemaat gekregen. Maar de pluche leeuw was geen optie, zelfs niet na alle moeite. Dat terwijl als zij de rekening zouden openen en wij zouden een andere rekening voor hem openen, we wel beide zouden ontvangen. Nu wil ik niet ontevreden zijn hierover, maar de manier waarop vind ik niet netjes… Hierover zou ik niet geklaagd hebben als niet nogmaals gisteren een slechte ervaring had.

Dit keer ben ik naar Paddepoel in Groningen gegaan, de ING vestiging daar. Ik heb 25 minuten moeten wachten. Eén chaos wat mij betreft: 2 balies verspreid over de ruimte (één met advies en één met service). Ik vroeg een medewerker of het uitmaakt naar welke balie ik ga. Nee, dat maakte niet uit. Nou: dat maakte dus wél uit. 2x dus moeten wachten en een wachtsysteem is er ook niet meer (vroeger wel). Dus: er stonden 12 mensen chaotisch te wachten. Eindelijk was ik aan de beurt bij de balie “advies”. Ik vroeg: al jaren wisselen wij papiergeld om voor 2 euro munten. De reden: wij verzamelen de speciale uitgiften van 2 euro munten, en één keer per jaar (soms 2x) wisselen we papiergeld om voor 2 euro munten. Daar zitten wel kosten aan verbonden, maar goed: dat is de hobby. Vanuit de adviesbalie werd ik doorverwezen naar de service balie. Na opnieuw te hebben gewacht werd verteld dat ING dit niet meer kan doen op een particuliere rekening. Hoezo? Ik wil er toch voor betalen? Jullie zijn toch een bank? Hoe kan het dat ik geen kleingeld meer kan krijgen bij een bank?… Erg slecht wat mij betreft. Helemaal omdat ik wél een zakelijke rekening heb, maar ik kan daar helaas geen contact geld mee opnemen (omdat er geen kasboek is).

Kortom: 2x een negatieve ervaring gehad. Misschien toch eens kijken of er banken zijn die klanten wél waarderen.

Gewenste Oplossing:

Mijn vrouw is nog steeds teleurgesteld dat de leeuw die zij gehoopt had te krijgen er nu niet is.

Tevens vind ik alsnog dat ik met betrekking tot de 2 euromunten niet geholpen ben. Ik mag van een bank verwachten kleingeld te kunnen ophalen (al zijn daar kosten aan verbonden).

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar ING over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ING in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ING een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ING

Heeft op 27 november 2016 om 11:19 geantwoord

Geboden Oplossing:

Goedemorgen Robert,

Allereerst wil ik jullie feliciteren met de geboorte van jullie zoontje! Erg spijtig om te horen dat zijn eerste ervaring met de ING niet positief is en hij onaangenaam verrast is met een kapotte Pinniemaat :-(

Wij hebben twee verschillende cadeautjes, bij een Kinderrekening wordt een Pinniemaat ontvangen en bij een Groei Groter Rekening (Spaarrekening) een oranje Spaarleeuw. Welke rekening is er voor jullie zoontje geopend? Wanneer dat een Groei Groter Rekening is, dan stuur ik uiteraard met liefde alsnog een leeuw naar jullie toe! De frustratie en het lange wachten in de kantoren kan ik daar helaas niet mee wegnemen, maar ik hoop dat ik jullie zoontje daarmee wel blij kan maken :)

Ik begrijp dat je verder graag briefgeld zou willen wisselen voor muntgeld. Dat is, zoals aangegeven op het kantoor, helaas niet meer mogelijk voor Particuliere klanten. Bij een Zakelijke rekening is het wel mogelijk, ik begrijp dat het in jouw situatie geen oplossing is. Wellicht dat mijn collega's van Zakelijk mogelijkheden met je kunnen bespreken. Je kunt je telefoonnummer via deze link invullen: https://belmijnu.ing.nl/scripts/FreecallING.dll?subscrid=y9hwj7dhil&gjdata=Zakelijke_Rekening&gjname=Zakelijke%20Rekening op werkdagen tussen 08:00 en 21:00 en op zaterdagen tussen 09:00 en 17:00. Dan ga je een telefoontje ontvangen van een Zakelijke collega.

Laat je mij weten of er een Groei Groter Rekening geopend is? Dan zorg ik voor de oranje Spaarleeuw!

Groeten,

Sabrina
ING Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM