Klacht: Onterechte BKR codering / Doorlopend Krediet ING

Fem1 op 16 juli 2013 over ING in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ING has resolved this complaint
Klacht opgelost op 22 juli 2013
Reactie van het bedrijf:

Beste Fem1, de klacht is opgelost! Groet, Intan - ING Webcare Team - www.ing.nl/webcare

Bedrijf ING
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 16 juli 2013

Een klant van ING ontdekte bij het opvragen van zijn BKR-gegevens dat hij onterecht was gecodeerd met A 2 en 3 vanwege een doorlopend krediet van zijn ex-partner, waarvoor hij garant stond. Ondanks eerdere afspraken over de afbetaling, bleek zijn ex in 2012 een schuldsaneringsvoorstel te hebben gedaan zonder de klant hiervan op de hoogte te stellen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Beste ING,

Ik heb jaren geleden, toen mijn ex een doorlopend krediet afsloot, garant gestaan voor hem. De afspraak tussen ons was dat het zijn krediet was en dat hij netjes zou afbetalen. Een jaar later gingen we uit elkaar en was ik in de veronderstelling dat hij dit gewoon ging doen. Ik heb hem nooit meer gesproken, nooit aan de lening gedacht en er nooit iets over gehoord.

Een paar maanden terug vroeg ik bij BKR mijn kredietgegevens op, omdat ik met mijn huidige partner op huizenjacht ben en ik eens even wou zien wat er allemaal op stond. Tot mijn grote schrik stond het doorlopend krediet daar op met een A 2 en 3 codering!! Ik heb contact opgenomen met mijn ex en hij bleek in januari 2012 een schuldsaneringsvoorstel met jullie te hebben gemaakt en het bedrag in 1 x keer te hebben betaald (hij heeft me de gegevens gemaild: zie bijlage).

Ik was lichtelijk in paniek over de situatie en heb Dynamiet Nederland ingeschakeld om erachter aan te gaan. Ik heb altijd netjes bij de gemeente ingeschreven gestaan, waar ik ook woonde, en was dus zeker niet onvindbaar. Ik heb begrepen dat ik ook een (aangetekende) brief zou moeten hebben ontvangen met de boodschap dat jullie mij negatief gingen registreren bij het bkr. Ik heb nooit iets ontvangen en het was dan ook een schok voor mij dat ik een A 2/3 codering heb staan.

Via Dynamiet gaat het zeer langzaam (omdat er geen duidelijke contactpersoon bij ING is die over deze zaken gaat, menen zij) dus ik probeer via deze weg (snel) contact met jullie te krijgen. Ik heb het idee dat ik niks kan doen aan deze situatie, jullie hebben steeds contact gehad met mijn ex over de lening. Ik was 19 toen ik tekende, en nogal makkelijk beïnvloedbaar en heb onder druk van mijn ex getekend. Dat is geen excuus, maar wel de realiteit. Ik betaal mijn rekeningen altijd netjes en heb nooit achterstanden. Ik heb het idee dat ik nu boete moet doen voor iets waar ik verder niks aan kan doen en ook geen invloed op heb kunnen hebben omdat alles buiten mij om is gegaan. De achterstandscodering is naar mijn mening absoluut niet aan mij te verwijten aangezien ik van niks wist. Ik lig s’nachts wakker van deze codering en ben er verbijsterd over.

Deze achterstandscodering die ik heb opgelopen heeft niets te maken met moraliteit of het niet kunnen voldoen van mijn verplichtingen als debiteur. Een achterstandscodering heeft als te voorkomen dat “een Overeenkomst wordt aangegaan met personen die hun (financiële) verplichtingen niet zijn nagekomen” en dat is in mijn geval onterecht geweest. Ik vind het de normaalste zaak dat banken achterstanden melden bij de BKR, maar ik vind het niet rechtvaardig, wanneer dit gebeurt, wanneer ik niet op de hooge was van de achterstand.

Gewenste Oplossing:

Ik zou erg tevreden zijn als de codering spoedig (in zijn geheel) verwijderd zou kunnen worden (met terugwerkende kracht).

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar ING over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ING in behandeling genomen

Reactie van de melder van de klacht

12 jaren geleden - ING heeft gisteren Dynamiet Nederland gebeld om te laten weten dat ze de negatieve BKR melding meteen hebben afgemeld. Daarbij heeft ING mij vandaag ook gebeld om te melden dat er niks geregistreerd staat bij het BKR betreffende de lening. Fantastisch nieuws! Erg fijn dat de ING mij zo snel kon helpen! Zeer tevreden met deze oplossing, kon niet beter wat mij betreft!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ING een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ING

Heeft op 22 juli 2013 om 14:49 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Fem1, de klacht is opgelost! Groet, Intan - ING Webcare Team - www.ing.nl/webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM