Klacht: Nieuwe SIMkaart 48 uur niet Internetbankieren

Rob77 op 12 maart 2014 over ING in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ING has resolved this complaint
Klacht opgelost op 12 maart 2014
Reactie van het bedrijf:

Beste Rob, ING heeft samen met telecomproviders besloten om identiteitsfraude met SIM-wissels tegen te gaan. Hier is deze maatregel een gevolg van. Meer informatie daarover lees je via: http://www.ing.nl/de-ing/veilig-bankieren/in-het-nieuws/tijdelijke-blokkade-tan-functie-bij-simwissel.aspx Je krijgt automatisch een SMSvan ING zodra je weer codes kunt...

Bedrijf ING
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 12 maart 2014

Een klant van ING ervaart problemen met internetbankieren na het ontvangen van een nieuwe simkaart, waardoor hij 48 uur geen overboekingen kan doen. Hoewel de veiligheidsprocedure bedoeld is om fraude te voorkomen, vraagt de klant zich af hoe ING kan verifiëren dat hij daadwerkelijk een nieuwe sim heeft en pleit hij voor de mogelijkheid om de blokkade eerder op te heffen door zich op kantoor te identificeren. De klant vindt de huidige aanpak niet klantvriendelijk.

Mijn Klacht:

Momenteel kan ik geen overboekingen doen omdat ik een nieuwe simkaart in mijn telefoon heb. Er geldt nu een veiligheidsprocedure waardoor ik 48 uur lang verstoten ben van het Internetbankieren.
Op zich goeie procedure om fraude tegen te gaan en uiterst klantvriendelijk volgens de klantenservicemedewerker. Maar hoe ze nu binnen die 48 uur gaan vaststellen of ik echt een nieuwe sim heb?! En biedt daarnaast ook een mogelijkheid dat ik dit bv via een kantoor kan regelen zodat de blokkade eerder wordt verwijdert. Op kantoor kan ik mij identificeren via pin en ID bewijs! Nee meneer, dit is de meest voorkomende fraude, dus dat kan niet En de meest voorkomende manier om dit op te lossen is de identiteit van je cliënt even vaststellen door hem even langs een kantoor te laten gaan.

Tja, als ING klant ben je al blij dat Internetbankieren überhaupt functioneert en krijg je daar nu dit overheen. De klantvriendelijkheid en het bieden van oplossingen bij de ING is ver te zoeken!

Gewenste Oplossing:

Voor mij gaat dat niet binnen die 48 uur lukken, maar zorg dat dit in de toekomst anders kan. Geboden oplossing is een spoedoverboeking of saldolijn, laatste heb ik overigens niet.
Maar het kan toch niet zo zijn dat je je hiervoor niet op een kantoor zou kunnen identificeren om die blokkade eerder te laten verwijderen.
De vragen die ze stellen bij een telefonische spoedoverboeking kan elke inbreker vertellen die afschriften, pasje en geboorte datum heeft. Op kantoor zien ze je, kunnen ze je handtekening controleren en ter verificatie je pin laten intoetsen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar ING over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ING in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ING een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ING

Heeft op 12 maart 2014 om 20:32 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Rob,

ING heeft samen met telecomproviders besloten om identiteitsfraude met SIM-wissels tegen te gaan. Hier is deze maatregel een gevolg van. Meer informatie daarover lees je via: http://www.ing.nl/de-ing/veilig-bankieren/in-het-nieuws/tijdelijke-blokkade-tan-functie-bij-simwissel.aspx

Je krijgt automatisch een SMSvan ING zodra je weer codes kunt ontvangen. Hiervoor hoef je niets te doen. Ik noteer jouw suggestie in ieder geval.

Met vriendelijke groet,

Rutger
ING Webcare team

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM