Klacht: ING melkbedrijf – €100 admin.kosten schaam je

e cordo op 16 april 2012 over ING in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ING has resolved this complaint
Klacht opgelost op 17 april 2012
Reactie van het bedrijf:

Er is inmiddels telefonisch contact

Bedrijf ING
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 16 april 2012

Een klant van ING uit zijn onvrede over de administratiekosten van €100, terwijl hij al anderhalf jaar dakloos is en moeite heeft om rond te komen. Hij wijst erop dat deze kosten hem extra belasten in een al moeilijke financiële situatie en voelt zich onterecht behandeld door de bank. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

ik ben nu al anderhalf jaar dakloos en probeer hier en daar wat bij te verdienen om te kunnen overleven.
heb geen uitkering of andere echte inkomen om van te kunnen eten en als ik hier of daar 50 euro verdien is dat maar voor een paar dagen.

ik ben dakloos geworden omdat ik het niet meer kon opbrengen en heb daar door nu al een flinke schuld opgelopen die ik voorlopig niet af ken betalen dus dat houd in dat ik nog wel een paar jaar de schuld eiser achter me aan krijg.
dus dat zou betekenen dat het niet bij deze 2 admin.kosten gaat blijven wat heel vervelend is.

hoe durf je in zo een situatie dan nog op zo een vieze achterbakse manier nog ff na te trappen mijn slechtste ING.

en dat terwijl de kosten niet eens zo hoog kunnen zijn.
zelf als je het een boekhouder/accountant laat doen kost het je net 35euro en niet 100euro.
ik zou me maar diep gaan schamen.

p.s.
geen ster verdient in mijn ogen zo lang dit blijf bestaan

Gewenste Oplossing:

1.
de kosten terug naar de prijs van wat het je echt zal gaan kosten. en de rest bedragen terug storten op alle ING-rekeninghouders die dit (probleem) hebben gehad.

2.
Beëindigen van de rekening bij ING

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ING in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ING een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ING

Heeft op 17 april 2012 om 09:48 geantwoord

Geboden Oplossing:

Er is inmiddels telefonisch contact

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van ING beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM