Klacht: Ing doet er nu al 16,5 week over om brandschade-claim af te ronden.

I.de.Jong op 07 augustus 2013 over ING in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ING has resolved this complaint
Klacht opgelost op 7 augustus 2013
Reactie van het bedrijf:

Helaas hebben wij onvoldoende gegevens ontvangen om deze klacht in behandeling te nemen. Omdat deze website het niet mogelijk maakt om na het indienen van de klacht gegevens uit te wisselen komen we graag op een andere manier met je...

Bedrijf ING
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 7 augustus 2013

Na een brand in zijn flat op 14 april, ondervond de klager problemen met het afhandelen van zijn brandschade-claim bij ING. Ondanks herhaaldelijke pogingen om een schoonmaakploeg te regelen, moest hij eerst alle beschadigde voorwerpen documenteren, wat leidde tot frustratie, vooral toen hij ontdekte dat zijn buurman sneller geholpen werd. Uiteindelijk werd er een expert ingeschakeld om de situatie te beoordelen.

Mijn Klacht:

14 april was er een brand in mijn flat, bij mijn buren schuin onder mij. Door geopende deuren van mijn huis trok de zwarte rook van de brand door mijn huis heen. S’nachts konden wij eindelijk ons zwarte huis weer in, maar wegens gezondheid konden wij er 3 dagen(eigenlijk langer) niet slapen. Bellen met de ing voor een schoonmaakploeg had geen nut, eerst moest ik stuk voor stuk ieder beschadigd voorwerp in mijn huis gaan beschrijven met bonnetjes er bij en dan werd er nader gekeken. Toen ik van mijn buurman hoorde dat hij vandaag een man van zijn verzekering langs had en morgen een schoonmaakploeg kreeg werd ik boos. Ik na een paar dagen schoonmaak nogmaals de ing bellen en toen kon alles oppeens wel. Er werd een expert langsgestuurd die af kwam spreken welke apparatuur hij komt ophalen voor professionele reiniging. Veel wees hij af omdat ik beter een nieuwe vergoed kan krijgen.
niet alles kon gereinigd worden bleek achteraf, maar mijn topdek en dekens hebben zij verziekt. Daar zit nu een schimmel in en is zo hard gewassen dat de vulling een soort ballen zijn geworden. (lekker professioneel ?)
Nadat ik mijn formulieren eindelijk af heb blijkt dat er weer een expert langs moet komen, heel vreemd want ik had die toch al eerder? Nee deze wist meer”. Ok ik in alle drukte een afpraak gemaakt. Deze man was er alleen om mijn formulieren door te spreken en alles wat ik er in had gezet af te kraken, en om mij ook maar niets te beloven. hij zou het formulier doornemen op kantoor en mij vervolgens terug bellen. Dat gebeurde weken niet en ik heb besloten de ing te bellen. Die hadden van de expert nog geen raport binnen, daar zouden ze de volgende dag achteraan bellen, en vervolgens zou ik dan ook gebeld worden. Dat is natuurlijk niet gebeurd. Vandaag bel ik de ing weer, en word er weer moeilijk gedaan en omheen gedraaid en het gaat weer geregeld worden. Ik ben het zat, het is nu al 16,5 week na de brand het moet nu eens een keer klaar zijn, ik was toch niet voor niets verzekerd??!

Gewenste Oplossing:

Nu na 16,5 week na de brand wil ik gewoon dat het geregeld word. Ik ben er klaar mee, als ze niet snel iets regelen ga ik toch nog een advocaat en publiciteit inschakelen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar ING over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ING in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ING een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ING

Heeft op 07 augustus 2013 om 16:37 geantwoord

Geboden Oplossing:

Helaas hebben wij onvoldoende gegevens ontvangen om deze klacht in behandeling te nemen. Omdat deze website het niet mogelijk maakt om na het indienen van de klacht gegevens uit te wisselen komen we graag op een andere manier met je in contact. Je kunt een e-mail sturen naar [email protected] of een bericht of tweet sturen via social media: http://www.ing.nl/particulier/klantenservice/de-ing-in-social-media/index.aspx Ik zet deze klacht daarom nu op 'Opgelost'. We horen graag van je! Groet, Melin - ING Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM