Klacht: Incasso niet gelukt, nu verzekering beeindigd

lenny123 op 01 januari 2014 over ING in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ING has resolved this complaint
Klacht opgelost op 10 januari 2014
Reactie van het bedrijf:

Beste, vervelend om te horen dat het een en ander is misgelopen. Inmiddels heb ik begrepen dat er een nieuwe polis is opgesteld. Wij vinden het prettig om te horen dat je bij ING blijft en waarderen dit enorm. Groet,...

Bedrijf ING
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 1 januari 2014

Een klant van ING ontving op 9 november een brief waarin werd aangegeven dat een premie van 3,02 euro voor zijn woonverzekering niet kon worden geïncasseerd, ondanks voldoende saldo op zijn rekening. Op 25 december kreeg hij te horen dat zijn verzekering met terugwerkende kracht was beëindigd vanwege herhaaldelijke mislukte incasso's, wat leidde tot verbazing en onvrede over de situatie.

Mijn Klacht:

Ik heb 9 November een brief van ING gekregen dat het niet lukte om een premie van 3,02 euro te incasseren van mijn woonverzekerning. Er staat altijd voldoende saldo op mijn rekening. Dus het probleem lag duidelijk bij ING zelf. Ik heb toen geen contact opgenomen met ING omdat ik er vanuit ging dat ING uiteindelijk kans zou zien om de 3,02 euro van een ING rekening te innen.
Nu heb ik 25 dec 2013 een brief ontvangen van ING dat mijn woonverzekering met terugwerkende kracht is gestopt omdat ING meerdere malen de premie niet heeft kunnen incasseren.
Daarbij wordt ook gezegd dat er melding gedaan zal worden bij CIS.
Uiteraard ben ik nogal verbaast over deze toestand. Ik kan ING uiteraard niet helpen bij het incasseren, er staat genoeg saldo op. De fout ligt bij ING.

De consequenties voor mij zijn wel erg nadelig. Niet meer verzekerd en eventueel CIS registratie.

Ik las op internet dat dit probleem mogelijk veroorzaakt wordt door invoering van nieuwe IBAN nummers.

Gewenste Oplossing:

1. Ik wil gewoon verzekerd zijn bij ING, dus de stopzetting ongedaan maken.
2. Ik wil geen vermelding in CIS. Eventuele registratie ongedaan maken.
3. Ik wil dat ING haar IT systemen repareert zodat haar klanten niet onterecht voor wanbetaler worden uitgemaakt.

ING graag oplossen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar ING over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ING in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ING een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ING

Heeft op 10 januari 2014 om 09:52 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste, vervelend om te horen dat het een en ander is misgelopen. Inmiddels heb ik begrepen dat er een nieuwe polis is opgesteld. Wij vinden het prettig om te horen dat je bij ING blijft en waarderen dit enorm. Groet, Robin – ING Webcare team (www.ing.nl/webcare)

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM