Klacht: Ik word genept door de bank

LAP N op 24 mei 2018 over ING in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ING has resolved this complaint
Klacht opgelost op 24 mei 2018
Reactie van het bedrijf:

Goedemiddag Lap, Het is zeker niet leuk om zulk nieuws te ontvangen en ik snap dat je hier van schrikt. Ik wil je daarom ook adviseren om contact op te nemen met onze afdeling Lenen om dit te laten uitzoeken....

Bedrijf ING
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 24 mei 2018

Een klant van ING heeft in 2016 een doorlopend krediet afgelost, wat ook bevestigd werd door de belastingdienst. Onlangs ontving hij echter een brief van Vesting Finance waarin werd gesteld dat er nog een openstaand bedrag van €2.000 zou zijn. Na het indienen van bewijs dat de lening volledig was afbetaald, ontving hij geen reactie, maar kreeg hij wel een brief met een overzicht van de lening van zowel ING als Vesting Finance.

Mijn Klacht:

In 2016 mijn lening doorlopend krediet bij de bank afgelost. Via de belastingdienst kun je ook je leningen zien etc. In 2016 is die afbetaald en daarna tot op heden was er bij de belastingdienst geen enkele openstaande lening meer, die was de enige! Ineens dit jaar enkele weken geleden krijg ik van Vesting Finance een brief dat er nog een bedrag van €2.000 en nog wat open zou staan of ik die binnen 8! dagen wilt betalen. Uiteraard heb ik ze gemaild en de gegevens opgestuurd dat er niets open staat en dat de lening op die bepaalde dagjaar is afgelost. Daar wordt dus niet op gereageerd met bewijs maar de ING en Vesting Finance sturen mij op de dezelfde dag een brief met een overzicht van de lening wat er afgelost is en wat er nog openstaat. Ze stuurden mij toentertijd 2016 een overzicht met de openstaande lening en die hebben we in 1x afgelost. Nu willen ze meer geld zien, waarom? ze sturen mij zomaar een overzicht die helemaal niet klopt.

Gewenste Oplossing:

Dat ineens opgedoken bedrag, een verzin bedrag om mij als EXklant op te lichten. Geld wat ik niet heb (geen baan) ik sta helemaal perplex. Ze gaan dit waarschijnlijk ook overdragen aan een deurwaarder.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar ING over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ING in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ING een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ING

Heeft op 24 mei 2018 om 15:40 geantwoord

Geboden Oplossing:

Goedemiddag Lap,

Het is zeker niet leuk om zulk nieuws te ontvangen en ik snap dat je hier van schrikt.

Ik wil je daarom ook adviseren om contact op te nemen met onze afdeling Lenen om dit te laten uitzoeken. Op die manier kan er meteen een oplossing voor deze situatie worden gemaakt.

Onze afdeling Lenen is telefonisch, via de chat, whatsapp, twitter en facebook bereikbaar. Via onderstaande link kom je op onze contact pagina waar je al onze contact informatie ziet. https:www.ing.nlparticulierklantenserviceindex.html

Groeten
Lotte
Webcare ING

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM