Klacht: Groeirekening Postbank ING

Agsklacht op 19 april 2012 over ING in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ING has resolved this complaint
Klacht opgelost op 20 april 2012
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben je schriftelijk geïnformeerd dat je klacht is voorgelegd aan de directie. In deze brief is vermeld dat je binnen zes weken een schriftelijke reactie van de directie ontvangt. Deze stap maakt deel uit van de officiële klachtenprocedure van...

Bedrijf ING
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 19 april 2012

Een klant van ING stelt dat de voorwaarden van de groeirekening zijn aangepast, wat door de klantenservice wordt ontkend. Volgens de klant zou de rekening automatisch moeten stoppen wanneer het kind 18 jaar wordt, maar ING heeft nagelaten dit te communiceren, waardoor de rekening onterecht is door blijven lopen. De klant heeft de oorspronkelijke algemene voorwaarden uit 1988 bewaard, die de werking van de rekening bevestigen.

Mijn Klacht:

De ING heeft kennelijk op enig moment de voorwaarde van de groeirekening aangepast, hoewel dit bij de klantenservice ontkent wordt. Gelukkig heb ik de algemene voorwaarde nog bewaard van destijds (1988)
Hierin staat namelijk duidelijk omschreven hoe deze groeirekening werkt en wanneer deze stopt.
Het belangrijkste in dit geval is dat de groeirekening automatisch stopt bij de leeftijd van 18 jaar van het betreffende kind. Op dat moment kun je aangeven naar welke rekening het geld overgemaakt moet worden of dat u dit contant op gaat nemen op het postkantoor. Er wordt met geen woord gesproken dat het alleen maar naar het betreffende kind overgemaakt kan worden.
Echter……de ING bank heeft verzuimd dit te melden en liet deze rekening gewoon doorlopen nadat mijn kinderen 18 jaar zijn geworden. Nu wordt er dus gezegd door de ING dat ik het gespaarde bedrag niet meer aan mijn kinderen kan geven omdat mijn kinderen dit eigenlijk al hebben sinds ze 18 jaar zijn geworden. Maar dat kan helemaal niet omdat de ING deze rekening voor hun 18e verjaardag op had moeten heffen. Ik heb een aantal keren telefonisch contact met de klantenservice gehad en mij is gemeld dat – door mijn klacht- de ING nu iedereen met zo’n groeirekening aan gaat schrijven met de melding dat deze groeirekening beeindigd gaat worden. Inmiddels heeft mijn oudste dochter inderdaad deze brief ontvangen. Daar heb ik natuurlijk niets aan, en inmiddels is de directie van de ING aangeschreven met mijn klacht.
Ik had deze groeirekening geopend om op een door mij gekozen moment het bedrag te kunnen schenken of iets cadeau te kunnen doen als verrassing.
Dit heeft de ING in ieder geval al verpest omdat mijn kinderen nu telkens rechtstreeks door de ING worden benaderd met de mededeling dat zij die rekening bezitten.
Dit is natuurlijk nooit de bedoeling geweest, wel iets te sparen voor je kinderen maar vervolgens het zelf -op een door mijzelf te bepalen tijdstip- te kunnen schenken,voor een studie te gebruiken, of wat dan ook en zeker niet een moment die de ING denkt te kunnen bepalen. Nogmaals zo is dit niet beschreven in de voorwaarde van de Postbank.

De ING tenstotte is zelf ook geschrokken van deze voorwaarde vandaar dat de ING nu iedereen met zo’n groeirekening voor kinderen van 18 jaar en ouder snel een brief gaat sturen met het onderwerp – omzetten van groeirekening naar Toprekening-
Inmiddels heb ik -op verzoek van de klantenservice- de directie aangeschreven en wat gebeurd er…. ik krijg na enkele weken gewoon weer een brief van de klantenservice met de mededeling dat zij bij haar standpunt blijft en de klacht heeft doorgestuurd naar de directie…!!! en ik -op een reactie- dan ongeveer 10 weken moet wachten.!

Gewenste Oplossing:

De ING moet zich houden aan de voorwaarde die destijds -tijdens het afsluiten van deze groeirekening- overeen is gekomen met de Postbank.
De ING moet mij dus de mogelijkheid bieden de gespaarde bedragen zelf aan mijn kinderen te geven, m.a.w. de bedragen terugstorten zodat ik hiervoor een geschikte rekening kan openen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ING in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ING een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ING

Heeft op 20 april 2012 om 11:42 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben je schriftelijk geïnformeerd dat je klacht is voorgelegd aan de directie. In deze brief is vermeld dat je binnen zes weken een schriftelijke reactie van de directie ontvangt. Deze stap maakt deel uit van de officiële klachtenprocedure van de ING. Wil je meer weten over onze klachtenprocedure? Kijk dan op http://www.ing.nl/particulier/klantenservice/klacht-melden/index.aspx. Met vriendelijke groet, Deniz- ING Webcare team - www.ing.nl/webcare

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van ING beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM