Klacht: Geld om veiligheidsredenen ingenomen…

zavv op 29 maart 2016 over ING in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ING has resolved this complaint
Klacht opgelost op 30 maart 2016
Reactie van het bedrijf:

Hallo Zaff, Bedankt voor je begrip in deze situatie. We doen er uiteraard alles aan om dit zorgvuldig uit te zoeken en je op tijd van een reactie te voorzien. Ik hoop dat je deze snel binnen hebt. Ik wil...

Bedrijf ING
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 29 maart 2016

Een klant van ING heeft een klacht ingediend over het innemen van €1.000 door een stortautomaat in Amstelveen, dat volgens de melding om veiligheidsredenen gebeurde. Bij de balie kreeg de klant te horen dat er niets kon worden gedaan, behalve het invullen van een formulier, wat als onaangenaam werd ervaren.

Mijn Klacht:

Vandaag tussen 4 en 5 in de middag ben ik naar het kantoor van de ING in het stadshart Amstelveen gegaan om een bedrag van €1.000 te storten. Nadat ik het geld netjes (zonder elastiekjes of vouwtjes of wat dan ook) in de lade had gelegd en ok drukte begon de machine met tellen van het geld, waar hij heel lang over deed. Toen gaf het automaat ineens de melding dat mijn geld voor veiligheidsreden was ingenomen en dat ik bij de balie moest gaan om dit te melden. Ik ging dus naar de balie met de bon van het stortautomaat (melding 700) waar overigens geen bedrag op vermeld stond, wat ik overigens heel vreemd vind.

Bij de balie werd mij verteld dat zij er niks aan konden doen behalve met mij samen een formulier invoeren. De bewoording op dit formulier alleen al vond ik al heel vervelend. Met zinnen als “volgens u is er een probleem ontstaan tijdens…) terwijl dit toch echt gewoon een feit was wat de medewerkers van het kantoor ook afwisten aangezien terwijl ik de melding kreeg van het storting automaat , er een medewerker van de ING achter mij stond om de automaat af te schermen.

Door de formulering op het formulier en het feit dat er geen bedrag stond op het foutmelding uitdraaisel van de machine ben ik heel erg bang dat de ING gewoon kan doen wat zij willen met dat geld terwijl ze daar geen recht op hebben. Ik vond het ook heel erg vreemd dat er dan ook niet gewoon terplaatse iemand bij geroepen kon worden om het apparaat te controleren en eventueel het geld eruit te halen.

Rondkijkend op het internet merk ik ook dat dit probleem niet al te zeldzaam is en dat mensen vaak maar een gedeelte en soms zelfs helemaal niks van het geld terugzien. Aangezien ik binnen een week naar het buitenland moet vind het ik heel erg vervelend dat het 10 werkdagen (of langer) kan gaan duren voordat ik überhaupt iets te horen krijg over een eventuele oplossing.

Gewenste Oplossing:

Ik ben vertereden wanneer ik het bedrag van €1.000 op mijn bankrekening zie binnen de komende twee weken. Ik moet namelijk rekeningen betalen en zonder dit geld gaat dit mij dus niet lukken. Mocht ik hier door in de problemen raken dan hou ik de ING hier voor verantwoordelijk

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar ING over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ING in behandeling genomen

Bericht van ING

9 jaren geleden - Hallo Zaff, Wat ontzettend vervelend om te horen dat dit niet goed is gegaan, zeker nu je rekeningen moet betalen. Ik snap ook dat deze dagen eigenlijk te lang duren. Echter, moet hier inderdaad wel een onderzoek voor gestart worden en dit neemt wat tijd in beslag. Excuses hiervoor. Ik hoop dat je snel antwoord krijgt. Groetjes, Femke ING Webcare

Reactie van de melder van de klacht

9 jaren geleden - Zolang alles maar goed afgehandeld wordt en het niet langer dan 10 dagen duurt ga ik het niet zo heel erg vinden. Maar onhandig vind ik het zeker.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ING een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ING

Heeft op 30 maart 2016 om 17:23 geantwoord

Geboden Oplossing:

Hallo Zaff,

Bedankt voor je begrip in deze situatie. We doen er uiteraard alles aan om dit zorgvuldig uit te zoeken en je op tijd van een reactie te voorzien. Ik hoop dat je deze snel binnen hebt. Ik wil je alvast een fijne tijd in het buitenland toe wensen!

Groet,

Ronnie
ING Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM