Klacht: BKR codering A en H Contractnummer M090540895

bmoerenhout op 23 november 2016 over ING in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ING has resolved this complaint
Klacht opgelost op 23 november 2016
Reactie van het bedrijf:

Beste heer Moerenhout, Ik begrijp dat u hier af wilt gezien de situatie. Echter kan de code niet zomaar verwijderd worden een BKR codering blijft 5 jaar zichtbaar. Als je het er niet mee eens bent adviseer ik je om...

Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf ING
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 23 november 2016

Een klant van ING heeft bezwaar gemaakt tegen de BKR-codering die volgens hem niet meer van toepassing is, aangezien hij zijn schuld en restschuld een jaar geleden heeft afgelost. Hij benadrukt dat de hypotheek op twee namen was afgesloten, maar dat zijn mede-verantwoordelijke geen BKR-registratie heeft, wat hij als onrechtvaardig ervaart. De klant verzoekt om heroverweging van de codering, omdat hij hierdoor belemmeringen ondervindt bij het opbouwen van zijn leven.

Mijn Klacht:

Beste heer, mevrouw,

Hierbij een reactie op de codering welke naar mijn mening niet meer van toepassing is.

Het onderpand van de schuld is verkocht. De schuld hierop is inmiddels ingelost, evenals de restschuld van de woning. nu 1 jaar geleden.

De schuld is ingelost door mij alleen, daar waar de hypotheek op twee namen is getekend en afgesloten. De mede verantwoordelijke was mede schuldig maar blijft nu buiten schot en heeft du geen BKR registratie wat mijns inziens onrechtvaardig is ten opzichte van mij.

De schuld is nu 1 jaar afgelost. De rekening die daarvoor betaald was en is hoog geweest. Er zijn geen verdere schulden meer. Het is niet mogelijk voor mij om het leven weer op te bouwen als een huis kopen of een auto kopen.

Hierbij het verzoek tot overweging de codering te laten verwijderen zodat er geen belemmering is om overeenkomsten aan te gaan om mijn leven weer op te bouwen.

Met vriendelijke groet,
Bart Moerenhout

Gewenste Oplossing:

Het gewenste resultaat is de verwijdering van de A en H codering bij het BKR registratie waardoor het mogelijk is om mijn leven opnieuw op te bouwen.

Met vriendelijke groet,
Bart Moerenhout

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar ING over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ING in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ING een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ING

Heeft op 23 november 2016 om 19:22 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste heer Moerenhout,

Ik begrijp dat u hier af wilt gezien de situatie. Echter kan de code niet zomaar verwijderd worden een BKR codering blijft 5 jaar zichtbaar.

Als je het er niet mee eens bent adviseer ik je om telefonisch contact op te nemen met de afdeling Achterstanden via 020 363 3911

Met vriendelijke groet,

Sanne
ING Webcare

bmoerenhout

Heeft op 24 november 2016 om 07:51 geantwoord

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Beste Sanne,

Ik ga niet akkoord met de afwijzing.
Bij deze het verzoek de klacht door te zetten naar de afdeling Achterstanden/Intensief beheer. Via de telefoon wordt de klacht niet in behandeling genomen.

Met vriendelijke groet,
Bart Moerenhout

Bericht van ING

9 jaren geleden - Goedemorgen Bart, Ik heb nog even contact opgenomen met de betreffende afdeling. Helaas kan ik dit niet voor jou doen. Het is handig om een schriftelijke klacht op te sturen, met jouw verhaal. Je krijgt dan binnen 10 werkdagen respons van ons. Je kunt dit sturen naar: Klantenservice Hypotheken Antwoordnummer 2 6800 PB Arnhem Met vriendelijke groet, Femke ING Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM