Klacht: Totaal niet te bereiken!!

Maskara85 op 08 maart 2021 over IncassoPartners Nederland in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
IncassoPartners Nederland has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Incassobureaus
Status Open
Datum 8 maart 2021

Herhaaldelijk heeft de klager geprobeerd contact op te nemen met IncassoPartners Nederland, maar telkens krijgt hij alleen een bandje te horen zonder doorverbonden te worden met een medewerker. Ondanks het volgen van de instructies voor terugbelverzoeken, heeft hij nooit een terugbelactie ontvangen. De klager ervaart de klantenservice als zeer slecht en onbereikbaar.

Mijn Klacht:

Ik heb al meerdere keren gebeld op verschillende tijden en t enige wat ik steeds krijg is een bandje met de hele tijd t zelfde liedje. Nooit word je doorverbonden met een persoon. Ze zeggen ook dat t steeds druk is welk moment ik ook bel en dat je 1 kan drukken en dan zo snel mogelijk word terug gebeld!! Ook dit al meerdere keren gedaan! Ben nog nooit terug gebeld!! Wat een ontzettend slechte waardeloze klantenservice hier!!! Hoelang ik ook aan de lijn blijf, krijg nooit contact met ze!! Hoe kan ik deze mensen bereiken!

Gewenste Oplossing:

Als ik eindelijk eens contact krijg met deze klantenservice

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar IncassoPartners Nederland over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door Maskara85
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM