Klacht: Incasso

Marcoludeigscotty op 19 december 2022 over PWN Waterleidingbedrijf Noord-Holland in de categorie Waterleidingbedrijf

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 19 december 2022

Een klant van PWN Waterleidingbedrijf Noord-Holland heeft een klacht ingediend over de incassoprocedure na een te late betaling van de waterrekening. Hoewel de rekening inmiddels is voldaan, blijft het incassobureau Syncasso betrokken, wat de klant als onterecht en onbeschoft ervaart. De klant begrijpt de boete van 40 euro voor de late betaling, maar vindt het onacceptabel dat de incasso niet wordt stopgezet na de betaling.

Mijn Klacht:

Te laat waterrekening betaald(mijn fout brief niet gezien) dus hebben ze de incasso naar syncasso doorgestuurd.rekening is keurig betaald maar ze halen nog steeds die syncasso niet van mij af.dat pwn 40€ rekent omdat ik te laat heb betaald kan ik begrijpen maar dat ze na betaling dat syncasso niet van me nek halen is onbeschoft.alles is keurig betaald.

Gewenste Oplossing:

Dat syncasso van me afhalen en excuses.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over PWN Waterleidingbedrijf Noord-Holland

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over PWN Waterleidingbedrijf Noord-Holland nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Marcoludeigscotty
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM