Klacht: Service restaurant Hengelo

Dvdp op 21 augustus 2019 over IKEA in de categorie Woonwarenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf IKEA
Categorie Woonwarenhuizen
Status Open
Datum 21 augustus 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Samen met mijn moeder besloten we een hapje te eten na een rondje winkelen in ikea Hengelo. We kozen beiden voor de Zweedse balletjes, 8 en 12 stuks. We gaven aan aardappelpuree te willen in plaats van friet. De medewerker in kwestie deed er toch frietjes bij en toen we er wat van zeiden kijk hij ons aan en vroeg hij of we het bord toch wilden hebben. We vertelden toch liever aardappelpuree te willen en dat gezegd te hebben deed hij een schep puree over de friet heen. We kregen geen groenten of lingonberry jam bij ons eten.

Gewenste Oplossing:

We willen eigenlijk melden dat de service in het restaurant Hengelo met de jaren achteruit gaat. Een vergoeding zou gewaardeerd worden maar we hebben liever dat het nooit meer zo gaat.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over IKEA

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over IKEA nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM