Klacht: Hoge bezorgkosten

Smidjen op 20 februari 2021 over IKEA in de categorie Woonwarenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf IKEA
Categorie Woonwarenhuizen
Status Open
Datum 20 februari 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

3 tal kastjes besteld bij Ikea met accessoires. Er werd bij de bestelling vermeld dat dit een zogenaamde vrachtwagenlevering zou worden.. Leverkosten €49! Toch maar gedaan we willen immers verder. Je verwacht voor dat geld dan ook dat het ook op die manier geleverd wordt.. Een paar dagen later komt een koerier met een normaal bestelbusje.. loopt 4x heen en weer en daar waren onze spullen.. netjes compleet en kloppend maar ik ben het niet eens met deze absurde hoge bezorgkosten van €49! Ik vind dat Ikea misleidende taal gebruikt bij het plaatsen van een bestelling door te praten over een ,,vrachtwagenlevering”. Dit is niet kloppend. De kallax kastjes welke wij besteld hadden hebben een verpakkingsmaat van 150x45x10cm en nog geen 20kg/stuk. Prima met een normale bestelauto te leveren!

Gewenste Oplossing:

Ik wil compensatie voor de leveringskosten. Ik heb er nu €49 voor betaald. Hiervan zou ik zo'n €30 retour van willen zien. Dit lijkt mij reëel.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over IKEA

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over IKEA nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Smidjen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM