Klacht: Deuk in het leer van de zitting en een scheef staande rugleuning

loods op 25 november 2012 over IKEA in de categorie Woonwarenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 6 december 2012
Reactie van het bedrijf:

klant geadviseerd om de stoel te retourneren. Daarnaast dinerbonnen gestuurd voor het ongemak

Bedrijf IKEA
Categorie Woonwarenhuizen
Status Opgelost
Datum 25 november 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Geachte, vandaag in de Ikea te Heerlen geweest (67kms enkel van mijn woonplaats) Daar hebben we onder andere een bureaustoel Markus gekocht. Bij het uitpakken stelden we vast dat er een metalen stuk in het leer van de zitting gedrukt zat met als resultaat een lijn van ong. 15 cm waar het leer is ingedeukt. (zie foto) Bij het monteren van de stoel stelden we tevens vast dat de rugleuning niet symmetrisch is. De leuning staat scheef, hij helt een beetje naar rechts als je voor de stoel staat. Zelf kunnen we er niets aan doen want de rugleuning is voorgemonteerd.

Gewenste Oplossing:

Een nieuwe stoel geleverd aan huis of zelf een nieuwe stoel komen halen maar dan mits een serieuze vergoeding van het aantal kilometers en verloren tijd, eventueel met een tegoed bon in jullie winkel. De nieuwe stoel willen we wel eerst bekijken of dat die in orde is want volgens ons is de verpakkingswijze niet helemaal correct en zal er steeds een deuk in het leer zitten. En hopelijk staat de rugleuning nu wel symmetrisch.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door IKEA in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat IKEA een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

IKEA

Heeft op 06 december 2012 om 20:05 geantwoord

Geboden Oplossing:

klant geadviseerd om de stoel te retourneren. Daarnaast dinerbonnen gestuurd voor het ongemak

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM