Klacht: Betalen

Liane Leijssenaar op 12 mei 2022 over IKEA in de categorie Woonwarenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf IKEA
Categorie Woonwarenhuizen
Status Nieuwe klacht
Datum 12 mei 2022

Een klant van IKEA uit zijn onvrede over het verplicht pinnen bij de supermarkt en snackcorner van de winkel. Hij vindt het onterecht dat contante betalingen niet mogelijk zijn, vooral voor mensen die om verschillende redenen niet kunnen pinnen. De klant stelt voor om een automaat voor contant geld te plaatsen, zodat ook deze groep klanten de mogelijkheid heeft om aankopen te doen.

Mijn Klacht:

Begrijp dat we steeds meer naar de pinbetalingen gaan. Maar vind het belachelijk dat je wordt gedwongen om te pinnen. Wou wat kopen in jullie supermarkt en wat bij de snack corner van jullie. Heb alles terug gelegd want mocht alleen maar pinnen.
Er zijn mensen die niet kunnen pinnen ivm bewind, budgettering b.v. nou is dit niet op mij van toepassing. Maar kan hier misschien wat in veranderd worden. Vind het anders als er wordt gevraagd kan u misschien pinnen, want dat heeft natuurlijk de voorkeur. Is ook waar ik zelf werk maar daar mag en kan je nog wel met contant geld betalen. Er kan toch hier bij deze twee net zo automaat komen te staan als bij de zelfs van, voor contant geld.

Want er zijn best wel wat mensen die dit niet altijd kunnen of mogen. Die sparen het thuis op zodat ze ook is een keer wat leuks kunnen doen. Maar dan wel de keuze van contant of pin. En niet verplicht worden om te pinnen.

Gr. Liane

Gewenste Oplossing:

Dat je de keuze hebt voor pinnen of contant betalen. Dit kan tegenwoordig ook met van die automaten waar je het geld instopt. Jullie hebben dit bij de zelf scan kassa. Ook Dirk van den broek werkt hiermee. Werkt prima en iedereen kan wat kopen ook de mensen die om wat voor reden dan ook niet kunnen pinnen

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over IKEA

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over IKEA nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Liane Leijssenaar
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM