Klacht: Bestelde artikelen (nog) niet ontvangen

HURT op 10 februari 2021 over IKEA in de categorie Woonwarenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf IKEA
Categorie Woonwarenhuizen
Status Open
Datum 10 februari 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 11 januari 2021 vier producten besteld, Er is door Ikea aangegeven dat wij de producten op 5 februari mogen ontvangen.
nu zijn we een maand verder (elf februari) nog GEEN BESTELLING ONTVANGEN, wel een mail dat wat langer duurt, dat het drie á vier dagen langer duurt als de aangegeven datum, dus niks, bij Track en Trace-code staat dat mijn producten wordt verzameld.
Een triest verhaal voor een firma zoals Ikea, deze gang van zaken is IKEA onwaardig, ben dan ook zwaar teleurgesteld, Denk nu dat ik mijn producten nooit zal ontvangen.
Neem nu maar mijn verlies en waarschuw iedereen om daar nog wat te kopen SCHANDE !!!!!!!!!!!

Gewenste Oplossing:

Ben er klaar mee !!!!!!!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over IKEA

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over IKEA nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door HURT
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM