Mijn Klacht:
De onderstaande email is verzonden op 2-11-2014
Op 20 augustus 2014 werd een deelvan de keukenonderdelen geleverd, helaas was er een storing/miscommunicatie metde ING waardoor er niet betaald kon worden. Hierdoor moest er een nieuweafspraak worden gemaakt. Wij zijn terug gebeld met betrekking tot een nieuweafspraak voor de levering die eigenlijk zou plaats vinden op 20 augustus 2014.Wij hebben toen telefonisch afgesproken dat die zou plaats vinden op 10 september 2014 tegelijk met de andere order.Op 9 september 2014 hebben wij een brief van Ikea ontvangen dat een deel van deorder (die in eerste instantie op 10 september 2014 gepland stond) niet bezorgdkon worden. Onze oude keuken was inmiddels verwijderd vlak voor de brief wasontvangen, aangezien de nieuwe keuken dan direct kon worden geplaatst echterdoor de schriftelijke afzegging door Ikea 1 dag voor de afgesproken datum! was er voor ons geen mogelijkheid meer ommaaltijden klaar te maken. Dit was voor ons gezin op z’n zachtst gezegd:vervelend: wij hebben een zoontje van 2 jaar en ikzelf ben 7 maanden zwanger. Ikheb dezelfde dag dat wij de brief ontvingen van Ikea telefonisch contact gehadmet één van uw medewerkers. De order zou worden verschoven naar 13 oktober2014. Wij (mijn partner en ik ) zouden de keuken zelf plaatsen, hierdoor hebbenwij beiden onbetaald verlof opgenomen van 3 dagen. Wij zijn hierdoor een deelvan ons salaris mis gelopen. Op 10 september 2014 is een deel van de order nietgeleverd, meerdere malen heb ik op deze dag telefonisch contact gehad met uwwerknemers. Uw werknemers waren ervan overtuigd dat de bestelling wèl wasgeleverd, wat dus niet zo was! Daarnaast heb ik op 10 september 2014 de gehelekeuken betaald ook voor de producten/keukenonderdelen die nog niet geleverdwaren. Op 11 september 2014 is mijn partner terug gebeld dat bleek dat de ordertoch niet geleverd was(!) en die nu op 13 september 2014 als nog zou worden bezorgd. Delaatste levering zou op 13 oktober 2014 plaats vinden. In de week van 6 oktober 2014 is er contact met mijn partnergezocht dat wederom de order niet geleverd kon worden en dat dit verplaatst zouworden naar 22 oktober 2014. Tijdens de levering van 22 oktober 2014 werd mij verzochtom het laatste deel van de order te betalen, ik heb toen aan de heren van de levering uitgelegddat ik dit al eerder had gedaan. In eerste instantie wilde zij de keukenonderdelenhierdoor niet leveren en wilden zij de order weer mee terugnemen. Ik heb hen echtervriendelijk verzocht om contact op te nemen met Ikea om het uit te zoeken. Nadater ongeveer een half uur met Ikea wasgebeld, mochten zij dan toch de bestelling bij mij achter laten want het bleekdat ik reeds eerder (zie hierboven) had betaald.
Naar aanleiding van hetgeen ikhierboven heb uiteengezet, dien ik hierbijeen klacht in en wel om de volgende redenen:
U (Ikea) heeft niet binnen deafgesproken leveringstermijn geleverd en u bent hierdoor in gebreke gebleven. Voortsstel ik u aansprakelijk voor de daaruitvoortvloeiende schade die is voortgekomen uit alles wat bij de levering van dekeuken(onderdelen) is mis gegaan. Denk daarbij aan dat de keuken pas tweemaanden na de afgesproken leveringsdatum van 20 augustus 2014 uiteindelijk op22 oktober 2014 is geleverd; wij hebben in die twee maanden veel ongemak ondervonden,wij hebben bijvoorbeeld onbetaald verlof dienen op te nemen terwijl deleveringuiteindelijk niet doorging. Denk ook aan alle telefoonkosten die wijhebben moeten maken. Wij hebben veel kosten gemaakt aan kant en klaremaaltijden etc.
Waarop ik de volgende reactie kreeg
Beste heer/mevrouw
Hartelijk dank voor uw e-mail van 2-11-2014.
Uw e-mail is doorgestuurd naar de Klantenservice vsan IKEA Nederland. Eén van onze collega’s neemt contact met u op. De wachttijd bedraagt momenteel 4 weken. Onze excuses voor de lange wachttijd. Uw referentienummer is ………
Wij vertrouwen erop dat wij u hiermee voldoende hebben geïnformeerd.
Met vriendelijke groet,
Customer Contact Center Manager
IKEA Nederland
Na 4 weken heb ik meerdere malen contact gehad met de klantenservice van IKEA. Keer op keer werd ik terug verwezen naar de wachttijd. ( Die al vertreken waren ). Omdat Ikea in gebreke is gebleven heb ik de volgende email naar hen verstuurd
Beste heer,
Eergister en vandaag heb ik contact opgenomen met collega’s van de klantenservice.
Dit heb ik gedaan, omdat er in de onderstaande email staat beschreven dat de wachttijd voor een klacht 4 weken duurt.
Deze zijn inmiddels al een aantal dagen verstreken. Tot op heden hebben wij nog niets gehoord van jullie over de klacht.
Hierbij wil ik melden dat ik het heel vervelend vind dat ik contact met jullie moet opnemen om vervolgens te horen te krijgen
dat het langer gaat duren. Wederom wil ik hier mijn ongenoegen over uiten. U ( Ikea ) is nogmaals in gebreke gebleven om niet
aan de afspraak te voldoen. Hierdoor krijg ik het gevoel niet serieus te worden genomen. Hopelijk gaat u ermee aan de slag.
De bovenstaande email is verzonden op 5 december. Het volgende antwoord kreeg ik:
Beste mevrouw
Hartelijk dank voor uw e-mail van 5-12-2014.
Uw e-mail hebben we toegevoegd aan uw melding met referentienummer …….. Onze collega’s van de Klantenservice zullen u verder informeren over de afhandeling.
Helaas is de wachttijd bij de afdeling opgelopen naar ongeveer 6 weken. Alles wordt op volgorde van binnenkomst behandeld. Zodra u aan de beurt bent wordt er direct contact met u opgenomen. Onze excuses voor het ongemak.
Wij vertrouwen erop dat wij u hiermee voldoende hebben geïnformeerd.
Met vriendelijke groet,
Customer Contact Center Manager
IKEA Nederland
Op 12 december heb ik contact gehad met de klantenservice zij wisten mij te vertellen, dat ik snel geholpen zou worden en inmiddels boven aan de lijst zou staan. De klacht was inmiddels al enige tijd in behandeling. Op 19 december heb ik zelf opnieuw telefonisch contact gezocht voor de klacht, dit tot op heden nog niet is gebeurd. Vandaag is mij verteld door de medewerker van de klantenservice dat de wachttijd is opgelopen naar 9 weken en dat mijn klacht niet in behandeling is. Wat vreemd is omdat de medewerker van vorige week mij een ander verhaal vertelde. Inmiddels zijn we 7 weken verder nadat ik mijn klacht heb ingediend er is nog geen contact opgenomen met mij om de klacht te bespreken/af te handelen. De Ikea is keer op keer de afspraak niet nagekomen.
Gewenste Oplossing:
Wij zijn tevreden wanneer Ikea contact met ons opneemt en voldoet aan ons verzoek van de schade. Aangezien de Ikea keer op keer in gebreke is gebeleven.

