Klacht: Iddink wil aanschafwaarde beschadigd boek terug

ivanhoe01 op 06 augustus 2021 over Iddink in de categorie Boeken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Iddink
Categorie Boeken
Status Nieuwe klacht
Datum 6 augustus 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Iddink heeft een boek geleverd, dat door waterschade onbruikbaar was. Foto gemaakt en opgestuurd. Iddink levert nieuw boek, deze keer zonder schade en (dus) bruikbaar. Intussen raakt het oude (onbruikbare) boek kwijt. We melden dat bij Iddink. Iddink wil nu de nieuwwaarde van het boek vergoed hebben en dreigt met de deurwaarder. Dat voor een boek, waarvan de (her)bruikbaarheid (dus) nihil is. We hebben ze een genereus bod gedaan, die de waarde van het (oud) papier en de administratiekosten afdekt, omdat de opportuniteitskosten (de aanschafwaarde van het boek) niet ten koste van onze rekening moet komen. We hebben het boek immers niet beschadigd. We hebben ze inmiddels gemeld dat ze de deurwaarder mogen overslaan, moeten stoppen met intimideren en meteen naar de rechter mogen. Merk trouwens op, dat de klachtenprocedure niet solide is. Je moet een tekstveld op het internet invullen, waarvan je geen kopie krijgt (foto van je scherm maken dus!) en het tekstveld is beperkt tot 250 karakters. Je kunt dus eigenlijk alleen pro forma met ze communiceren, alles bij ze in een zwart gat gooien. Onze indruk: discutabele klantbenadering, ze buiten hun oligopolistische positie op de markt uit. Scholen, weet waar je (de ouders van) je leerlingen mee in zee stuurt!

Gewenste Oplossing:

- Platgeslagen: akkoord met de (daadwerkelijke) vervangingswaarde van een beschadigd boek. Incl. administratiekosten pak 'm beet € 15,--.
- Fatsoenlijke klachtenprocedure
- Medewerkers die zinnig juridisch kunnen nadenken en niet stompzinnig een proces afrollen, gezond verstand.
- Meer 'menselijke maat': het proces volgt het doel, niet andersom.
- Niet de consument gebruiken als de weg van de minste weerstand om extra inkomsten bovenop de waarde, die ze voor die groep toevoegt, te genereren.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Iddink

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Iddink nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door ivanhoe01
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM