Klacht: Factuur

jean pierre Hutsebaut op 24 september 2022 over Iddink in de categorie Boeken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Iddink
Categorie Boeken
Status Nieuwe klacht
Datum 24 september 2022

Een moeder heeft een aanmaning ontvangen voor een factuur van Beyaert Rune, klantnummer 331937. Ze geeft aan dat een deel van de boeken is teruggestuurd vanwege een verkeerde bestelling en daarom niet is betaald. Daarnaast heeft ze problemen met het ontvangen van een nieuwe bestelling en het contact met het bedrijf.

Mijn Klacht:

Beste

Wij hebben een aanmaning gekregen voor een factuur van Beyaert Rune .klantnr 331937
Wij hebben een deel van betaald voor de boeken het andere deel was een verkeerde bestelling en is teruggestuurd door de school St Laurens daar we deze bestelling niet hebben ontvangen hebben we die ook niet betaald.Kun je dit eens nakijken en in orde brengen aub.ondertussen is er wel een nieuwe bestelling geplaats geweest van een lashelm en een monnikskap deze hebben we nog niet ontvangen en ook geen factuur.we proberen dagelijks telefonisch contact te maken met jullie maar helaas zonder resultaat.
Hopend op een vlugge feedback,
Met vriendelijke groeten
De moeder Hutsebaut Ann

Gewenste Oplossing:

De facturatie in orde te brengen.en ons eventueel te mailen

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Iddink

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Iddink nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door jean pierre Hutsebaut
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM