Klacht: Negeren werkt niet (althans niet bij mij)

imi op 28 juni 2021 over Huurcommissie in de categorie Verhuur

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Verhuur
Status Open
Datum 28 juni 2021

Een gebruiker heeft herhaaldelijk geprobeerd om zijn rechtmatige documenten van de Huurcommissie te ontvangen, maar heeft tot nu toe geen reactie gekregen. Hij uit zijn frustratie over de vermeende corruptie en inefficiëntie binnen de organisatie en wijst op een onderzoek van het ministerie van BZK als noodzakelijk. De gebruiker benadrukt dat de huidige gang van zaken niet bijdraagt aan een positieve bestuurscultuur.

Mijn Klacht:

Nog een poging. Poging 3 (van de aangekondigde 20, indien nodig) zie mijn vorige 2 klachten, om te krijgen waar ik recht op heb, sterker nog wat mij als optie door uw commissie is voorgehouden, n.l. mijn 4 corrupte uitspraken door de Huurcommissie per post. Inmiddels ook al 10 dagen geleden, dat ik hierom heb verzocht. Hebben de voorzitters moeite hun originele handtekening te plaatsen onder deze laakbare, corrupte uitspraken? Wellicht. Niet mijn probleem. Heb er inmiddels genoeg door uw deskundige, duidelijke, onpartijdige en onafhankelijke commissie. BZK is inmiddels een onderzoek begonnen, hoognodig wat mij betreft. Deze handelwijze is nu niet bepaald een lichtend voorbeeld voor het veranderen van de bestuurscultuur, sterker nog, het is een meer dan schandalig voorbeeld van hoe het niet moet, zelfs strafbaar.

Gewenste Oplossing:

Toezending per post van mijn 4 corrupte uitspraken.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Huurcommissie

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Huurcommissie nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door imi
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM