Klacht: Zéér slechte service van Hostnet

kuchipinieuws op 21 april 2013 over Hostnet in de categorie Websites - Building en Hosting

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Hostnet has resolved this complaint
Klacht opgelost op 23 april 2013
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben contact gezocht met onze klant en gezien de omstandigheden een regeling getroffen naar tevredenheid van onze klant.

Bedrijf Hostnet
Status Opgelost
Datum 21 april 2013

Een klant van Hostnet heeft ernstige klachten over de service, waaronder slechte bereikbaarheid, trage reacties en een gebrek aan serieuze oplossingen voor problemen. De website Kuchipi.com, die voor de verhuizing naar Hostnet bijna 1000 unieke bezoekers per dag had, is momenteel niet online en de klant voelt zich niet gehoord door het bedrijf. Een aangeboden vergoeding van drie maanden werd door de klant afgewezen.

Mijn Klacht:

Sinds november 2012 mijn Site Kuchipi.com ondergebracht bij Hostnet. Korte samenvatting van de klachten :
Slechte bereikbaarheid, géén of late respons, problemen worden niet serieus genomen, vaak standaard antwoorden waar je niets aan hebt. Mijn site had vóór de verhuizing naar hostnet bijna 1000 unieke vaste bezoekers per dag. Inmiddels nog maar 30, waarbij de site al enige dagen niet meer online is en dus opnieuw gebouwd moet worden. Dit werd overigens totaal genegeerd door hostnet en de schuld werd niet erkend. De door hostnet aangeboden vergoeding hiervoor om 3 maanden te crediteren niet geaccepteerd.
BTW : KUCHIPI.COM will be back SOON !!!!!!!!

Gewenste Oplossing:

Erkenning voor het feit dat Hostnet veelvuldig in gebreke is gebleven en > de dienst geleverd heeft waarvoor wij betalen. Tevens heb ik een passende gevoelsreflectie gemist mbt de terugloop van onze vaste bezoekers. Dit waren tot voor kort zo'n 800 tot 1000 unieke bezoekers per dag.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Hostnet over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Hostnet in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Hostnet een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Hostnet

Heeft op 23 april 2013 om 15:15 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben contact gezocht met onze klant en gezien de omstandigheden een regeling getroffen naar tevredenheid van onze klant.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM