Klacht: hondenriem van slechte kwaliteit

Esprit54 op 20 maart 2018 over Big Bazar in de categorie Huishoudelijke winkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Big Bazar has resolved this complaint
Klacht opgelost op 20 maart 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste Piet, graag wil ik dit probleem met de hondenriem voor je oplossen. Wil je mij een email willen sturen via de website www.bigbazar.eu Zodra ik je email heb gekregen dan gaan we een oplossing vinden voor dit probleem. Ik...

Bedrijf Big Bazar
Status Opgelost
Datum 20 maart 2018

Een klant heeft een hondenriem van Big Bazar gekocht die na één keer gebruik niet goed meer terugrolt. Bij een poging om de riem te ruilen in de winkel kreeg de klant te horen dat dit niet mogelijk was en dat contact met het hoofdkantoor noodzakelijk was. De klant vindt het onredelijk dat retourneren niet mogelijk is, ondanks dat de riem nog in goede staat verkeert.

Mijn Klacht:

Wij hebben een hondenriem medium 5 meter van €3.99 gekocht in Sassenheim. Als deze riem afgerold is rolt hij niet goed meer terug.
Wij zijn terug gegaan naar de winkel in Sassenheim en konden hem niet ruilen voor evt een tegoedbon. Dan moesten wij maar het hoofdkantoor contacten hierover. Zelf vind ik het belachelijk dat ik een artikel niet kan retourneren na 1 keer gebruikt te hebben. De oude riem heb ik gebruikt tot deze op was en daarna ben ik die van big bazar gaan uitproberen. Dus de bon was wel de tijd overschreden. Hij is nog als nieuw.

Gewenste Oplossing:

Indien ik mijn geld terug krijg ben ik voor een gedeelte tevreden.
Wij zijn namelijk speciaal van Voorhout naar Sassenheim gegaan om dit product terug te brengen.
Als we in de winkel meteen een oplossing hadden gekregen waren wij tevreden geweest.

mvg Piet van der Geest

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Big Bazar over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Big Bazar in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Big Bazar een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Big Bazar

Heeft op 20 maart 2018 om 12:57 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Piet, graag wil ik dit probleem met de hondenriem voor je oplossen. Wil je mij een email willen sturen via de website www.bigbazar.eu
Zodra ik je email heb gekregen dan gaan we een oplossing vinden voor dit probleem. Ik zie je email graag snel tegemoet! Vriendelijke groet klantenservices Big Bazar.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM