Klacht: te late levering zonder bericht

lindaarthur op 16 december 2014 over Home24 in de categorie Internetshops - Meubels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 19 november 2015
Reactie van het bedrijf:

Klant heeft het aankoopbedrag terug ontvangen.

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Home24
Status Opgelost
Datum 16 december 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Bank besteld met levertijd van 10 werkdagen. Op de site konden we onze bestelling volgen. Toen er stond dat er binnen 1 week geleverd zou worden onze oude bank verkocht. Na een week nog geen enkel bericht. Na 3 x bellen werd verteld dat de bank pas na de kerst geleverd kon worden. Zonder enkele reden dus drie weken later. Wat n slechte service. Bestelling geannuleerd.

Gewenste Oplossing:

Als er op tijd werd aangegeven dat de termijn niet werd gehaald. En op z'n minst een redelijke verklaring en niet pas na 3 keer zelf te moeten bellen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Home24 in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Home24 een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Home24

Heeft op 19 november 2015 om 10:57 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klant heeft het aankoopbedrag terug ontvangen.

lindaarthur

Heeft op 19 november 2015 om 20:34 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Na 11 maanden een antwoord. Niet te geloven. Wij hebben het geld inderdaad terug ontvangen. Na weer 4 x bellen, kregen wij het geld 15 februari 2015 teruggestort. Bestelling 15 december geannuleerd. Reden??? Geen!!! Home24 heeft echt de allerslechtste service die ik ooit hen meegemaakt. En nu na 11mnd durven ze nu op deze site te stellen een oplossing te hebben. Dus ze zijn ook nog hondsbrutaal. 4 maanden lang geld van ons op hun rekening gehad en geen enkel excuus! Jullie moeten eigenlijk schade vergoeding betaling. Home24 is een heel slecht bedrijf!!

Reactie van de melder van de klacht

10 jaren geleden - Ben benieuwd wat voor n reactie Home24 hier in november 2016 heeft!!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM