Klacht: niet leveren van goederen

majacl op 23 oktober 2014 over Home24 in de categorie Internetshops - Meubels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 23 oktober 2014
Reactie van het bedrijf:

23-10. Beste klant, we vinden het vervelend om te horen dat uw afleverafspraak niet is doorgegaan. We hebben hierop contact opgenomen met de transporteur om na te gaan waarom er niet geleverd is. We hebben u hierover een email gestuurd....

Bedrijf Home24
Status Opgelost
Datum 23 oktober 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

8 weken geleden een eettafel besteld en na duidelijke afspraken en na het ontvangen van een e-mail gingen ze vandaag leveren tussen 8.30 – 10.30 uur .plots een telefoon dat de tafel niet geleverd is en misschien volgende week .als je forums leest weet je al genoeg .ik heb daar al geen vertrouwen meer in zulke (spook) firma’s.ik zal het op zijn hollands zeggen opdoeken die handel !!!!!

Gewenste Oplossing:

ik wil dit zo vlug mogelijk afhandelen ofwel leveren ze zo vlug mogelijk(liefst onbeschadigd ) of ze storten mijn geld terug 299,99 euro betaald via PayPal

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Home24 in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Home24 een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Home24

Heeft op 23 oktober 2014 om 10:06 geantwoord

Geboden Oplossing:

23-10. Beste klant, we vinden het vervelend om te horen dat uw afleverafspraak niet is doorgegaan. We hebben hierop contact opgenomen met de transporteur om na te gaan waarom er niet geleverd is. We hebben u hierover een email gestuurd. Onze excuses voor het ongemak. Met vriendelijke groet, Home24

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - ik zit al te wachten op de volgende verontschuldigingen en smoesjes . gewoon te veel klachten en onbetrouwbaar !!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Home24 beoordeeld.

majacl

Heeft op 27 oktober 2014 om 10:48 geantwoord

nog geen oplossing ,geen goederen ,geen afspraak (normaal vandaag),tot op heden niets of niemand gehoord.
na vandaag dien ik klacht in bij de politie voor oplichting !!

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - vandaag normaal leveren ,nog niemand gehoord of gezien ,na vandaag dien ik klacht in bij de politie voor oplichting .

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM