Klacht: na veel gezeur toch nog geleverd!!

xxxoo9o op 27 september 2014 over Home24 in de categorie Internetshops - Meubels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
✅ Klacht opgelost op 16 oktober 2014
Reactie van het bedrijf:

16-10. Geachte klant, we hebben uw bestelling nagekeken in ons systeem en zien inderdaad dat het een en ander mis is gegaan met de levering van het tweede nachtkastje. We vinden het spijtig dat het zo gelopen is maar zijn...

Bedrijf Home24
Status Opgelost
Datum 27 september 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Twee nacht kastjes besteld,de eerste netjes geleverd. Na een week nog geen tweede kastje. geprobeerd te bellen maar wordt nooit opgenomen.
Toen via mail werd er wel gereageerd. Volgens home 24 was het kastje drie dagen later geleverd, niet dus.Na een tiental mails heen en weer werd er gezegd dat het pakket op een ander adres was afgeleverd en dat DHL het zou ophalen en een paar dagen later bij ons zou worden bezorgd,niet dus. na een aantal mails werd er gezegd dat we zelf contact met DHL moesten opnemen,wij gedaan bleek dus dat het pakket nooit bij DHL was aan gekomen.Ik had via PAYPAL betaald,toen via PayPal gereageerd,kregen we een mail of we geld terug of alsnog het kastje wilden hebben,wij kozen voor het kastje.
Tot onze verbazing kregen we 9 dagen later het kastje binnen.
Dit was de eerste keer maar ook ZEKER de laatste keer dat we wat bij HOME 24 bestellen.””Wat een waardeloze web winkel is dit.””

Gewenste Oplossing:

Het is na 9 weken opgelost

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Home24

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Home24 nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Home24 in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Home24 een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Home24

Heeft op 16 oktober 2014 om 08:24 geantwoord

Geboden Oplossing:

16-10. Geachte klant, we hebben uw bestelling nagekeken in ons systeem en zien inderdaad dat het een en ander mis is gegaan met de levering van het tweede nachtkastje. We vinden het spijtig dat het zo gelopen is maar zijn blij dat het de herbestelling van het nachtkastje wel bij u aangekomen is. Nogmaals onze excuses dat u langer heeft moeten wachten op het tweede nachtkastje. Met vriendelijke groet, Home24

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM